X
تبليغات

تصویر ثابت

درآمد اپراتورها از پیامک موبایل به صفر رسید

پایگاه خبری و تحلیلی

درآمد اپراتورها از پیامک موبایل به صفر رسید

به گزارش خبر نگار مهر، حسین فلاح جوشقانی در نخستین روز از هفته دیجیتال کشور‌ایران در سمینار تخصصی «تحول دیجیتال و صنعت مخابرات» که در وزارت ارتباطات برگزار شد، با اشاره به تحولاتی که در جهان به دنبال اقتصاد دیجیتال شکل گرفته است، گفت: کاهش درآمد اپراتورهایی که سرویس به روز نشده دارا‌هستند در عالم مشهود است به نحوی که اپراتورهایی که سرویس مشابه دیرین ارائه می کنند با کاهش درآمد ۵۰ تا ۹۰ درصدی مواجه هستند . 


او با ابلاغ اینکه درآمد اپراتورهای موبایل در سرویسی مانند پیامک، به صفر رسیده و در حوزه مکالمه هم درآمد اپراتورها فرایند کاهشی دارد، تاکید کرد: بدین ترتیب اپراتورها باید با دقت به شرایط نو باز پباده سازی شده و برای دگرگون سازی نو فراهم باشند . 


نائب رئیس وزیر ارتباطات گفت: برای ایجاد تحول دیجیتال، بایستی سازمانها متحول شوند و خویش را مهیا قبول آن کنند . براین اساس باید استراتژی حوزه کسب وکار و روش در الگوها و سرمایه گذاری ها را مبتنی بر دگرگون سازی دیجیتال تغییر تحول بخشید که این تغییرات از سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲ در برخی از کشورهای عالم مقدمه شده میباشد . 


وی به کار گیری از دگرگون سازی دیجیتال در دنیا را موجب ارتقاء درآمد دانست و افزود: طبق آمار مجمع جهانی اقتصاد، کشورهایی که راهکار دگرگون سازی دیجیتال را اجرا کردند با افزایش ۹درصدی درآمد، ارتقاء ۱۲درصدی حجم بازار و ارتقا ۲۶ درصدی سودآوری شرکت ها همپا بودند . 


مدیر رگولاتوری با اشاره به اهداف دگرگون سازی دیجیتال گفت: تولید دگرگون سازی دیجیتال ارتقا سرعت ارائه خدمات، بهبود فرآیند عملیاتی اپراتورها، چابکی سازمانها و کاهش هزینه به خصوص ابزاری که در حوزه مجازی سازی به کار گیری می شود را در بر دارااست . 


وی ادامه داد: آمارها نشان می دهد که در مقطع زمانی سال ۲۰۱۶ که تحول دیجیتال به طور حساس مطرح شد، ارزش افزوده در صنعت ۱۰ هزار میلیارد دلار بود و پیش بینی می شود که تنها در بخش محتوا و سرگرمی این رقم به ۷۰۰ میلیارد دلار رسد . 


فلاح جوشقانی خاطرنشان کرد: بها افزوده در برق با دگرگون سازی دیجیتال به ۱۵۰۰ میلیارد دلار، در لجستیک ۲۱۰۰ میلیارد دلار، در حمل و نقل و خودرو ۲۶۰۰میلیارد دلار، در الکترونیک ۳۱۰۰ میلیارد دلار رسیده میباشد . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


مدیریت اداره تهیه قانون ها ارتباطات تصریح کرد: در صنعت ICT عواملی نظیر کاهش درآمد اپراتورها، اهرم هایی می‌باشند تا اپراتورها به سمت تحول دیجیتالی شدن جنبش کنند و به طور معین در حوزه ICT به طور کلی ۲۰۰۰میلیارد دلار بها افزوده با تحول دیجیتال ایجاد می شود . 


وی با اشاره به نقش دارای اهمیت رگولاتوری در حوزه ICT خاطرنشان کرد: بایستی طبق دگرگون سازی دیجیتال رگولاتوری بازطراحی شود هم‌زمان با ورود نسل پنجم تلفن همراه، رگولاتوری مشارکتی در فرمان عمل قرار داراست . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


فلاح جوشقانی افزود: در ساختار نو رگولاتوری معاونت کسب و عمل و بازار پیش بینی شده که مهم‌ترین هدف آن مورد سازی در حوزه مقررات گذاری و رگولاتوری برای دگرگون سازی دیجیتال محسوب می شود و روش ما موضوع ساز تحول میباشد . 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/9/18ساعت 14:23 توسط پایشگر | تعداد بازديد :42 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد