X
تبليغات

تصویر ثابت

راکز کاریابی یک عدد از کانون‌های مهم مراجعه جوان ها برای اشتغال است،

پایگاه خبری و تحلیلی

راکز کاریابی یک عدد از کانون‌های مهم مراجعه جوان ها برای اشتغال است،

خبر ها اجتماعی پایشگر-مراکز کاریابی یک عدد از کانون‌های مهم مراجعه جوان ها برای اشتغال است، البته برخی مراجعان این مراکز همچنان بیکارند . 
چک 
کارایی مرکزها کاریابی خبر ها اجتماعی پایشگر-مراکز شغل یابی یکی از کانون‌های اصلی مراجعه جوانان برای اشتغال است، اما بعضی مراجعان این مرکز ها کماکان بیکارند . 
به گزارش مقر خبری تحلیلی پایشگر،بدون تردید، چالش بیکاری، یکی از جدی‌ترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی فعلی جامعه به شمار میرود . 

بعضی به درستی، ریشه و علت مهم اکثری از بزه‌ها را در بیکاری جستجو می کنند و معتقدند در فیس توسعه فرصت‌های شغلی، ضریب وصلت ارتقاء و اندازه جدایی کاهش مییابد و در نقطه مقابل هر آنچه بر ضریب بیکاری در جامعه افزوده شود به همان مقدار بستر برای پیدایش چالش‌های اقتصادی و اجتماعی هموارتر خواهد شد . 

همواره در ارتفاع سال، ارقامی در ارتباط با اندازه اشتغال تولید گردیده در جامعه از سوی مراجع رسمی، منعکس و رسانه‌ای می‌شود، اما این چالش همچنان در صدر نارسایی‌های اقتصادی مرزو بوم قرار دارد و متاسفانه بسیاری از خانوار‌های ایرانی بصورت بدون واسطه و غیر بی واسطه با این عارضه دست و پنجه قابل انعطاف می نمایند . 

در این میان، تعاریف زیادی از شخص بیکار مطرح و ارائه می‌شود، اما بطور خلاصه می‌توان گفت، اطلاق عنوان اشتغال به اشخاص و گروه‌های اجتماعی زمانی معنی پیدا مینماید که فرد در سایه کسب و فعالیت و یا این که فعالیت خود نسبت به تامین نیاز‌های مادی و معیشتی خود از موفقیت نسبی برخوردار شود در غیر اینصورت و در خوشبینانه‌ترین موقعیت ممکن با پدیده بیکاری مخفی روبروست . 

فارغ از این مباحث، نمیتوان این واقعیت را از نظر به دور داشت که چالش بیکاری به میزانی عمیق شده که بسیاری از جویندگان عمل در وهله اول در صدد عمل و کسب درآمد از سود عمل اقتصادی، فکری یا یَدی خویش میباشند و کافی یا این که ناکافی بودن حقوق و دستمزد دریافتی، امری می باشد که در درجه بعدی مضمون‌ پیدا می کند . 

در رابطه با علل و عامل ها مفید در بیکاری، پیش از این گزارش های زیادی به تفصیل تهیه و منعکس گردیده می‌باشد . 

متاسفانه منتخب از این عارضه به دیدگاه جویندگان عمل به اشتغال گشوده میشود و در اصل عده زیادی از جوان ها جویای کار، بخصوص در قشرها تحصیلکرده، اشتغال را به کار در یک سازمان یا این که ارگان دولتی خلاصه میکنند . 

فارغ از این دیدگاه‌ها و ماهیت فرهنگ وتمدن عمل در ایران، مرکز ها شغل یابی در سال ها اخیر به یک عدد از کانون‌های کلیدی جذب و هدایت جوان ها جویای عمل تبدیل شده اند . 

مراکزی که با دریافت یک هزینه کم و ابتدایی برای تصویب نام، نام و نشان فرد درخواست کننده را از او دریافت و مهارت‌ها و تجارب قبل او در حوزه‌های متفاوت را تصویب مینمایند و به تبع آن با اعلام نیاز مرکز ها مربوط و برخی غیر مرتبط، جویندگان فعالیت را به سمت این مرکزها سوق دهی مینمایند . 

این که مرکزها شغل یابی تا چه اندازه در جذب و اشتغال جوانان جوینده فعالیت چیره بوده اند از موضوعاتی است که در پایین این گزارش به آن پرداخته خواهد شد . 

بخش اعظم 
موفقیت اشتغال جوان ها جویای عمل در مراکز صنعتی و تولیدی محرمانه محقق می‌شود ناهید رضایی، مدیریت یک عدد از مرکز ها شغل یابی در خصوص مقدار برد مرکز ها شغل یابی در ساماندهی جوان ها به سمت مراکزی که درخواست کننده جذب نیروی انسانی هستند اظهار کرد: عبد و بنده بصورت ظریف و با تکیه بر اعداد و ارقام نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظری کنم، زیرا مرکزها مذکور به واسطه محل و حوزه استقرار خود، نسبت به اشتغال جوانان موفق خواهند بود و به واقع وضعیت یکسانی در مرکزها کاریابی فعال در اقصی نقاط میهن وجود ندارد . 

او افزود: ولی آنچه واضح و مبرهن می‌باشد معطوف به این فرمان میگردد که اصولا اشتغال جوانان تصویب نام شده در مراکز کاریابی در حوزه‌ها و بخش‌های صنعتی، تولیدی و شرکت‌های سری و نصفه محرمانه انجام قبول می کند و در اکثری از مواقع، فن تخصصی اشخاص تحصیلکرده ارتباطی با مرکزها درخواست کننده نیروی انسانی ندارد . 
موضوع :
برچسب ها : پایگاه خبری تحلیلی,

+ نوشته شده در 1397/11/10ساعت 14:46 توسط پایشگر | تعداد بازديد :38 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد