X
تبليغات
خودروهای خودروسازان ۱۲ میلیون تومان دیگر گران شد!

پایگاه خبری و تحلیلی

خودروهای خودروسازان ۱۲ میلیون تومان دیگر گران شد!

 

خودروهای خودروسازان ۱۲ میلیون تومان دیگر گران شد!

اخبار بازار پایشگر-با گران شدن چند باره قیمت خودرو اکنون باید دید مشتریان خودرو، قیمت‌های جدید را می‌پذیرند یا نه؟ و آیا بازار برای این قیمت ها کشش لازم را دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر،خودروسازان مجاز شده اند ۳۰ درصد به قیمت محصولات پیش‌فروش شده‌شان با موعد تحویل ابتدای شهریور تا انتهایدی ماه امسال بیفزایند. همچنین از ابتدای بهمن امسال به بعد نیز قیمت خودرو‌های داخلی، متناسب با حاشیه بازار محاسبه می‌شود و خودروسازان می‌توانند بر اساس این فرمول، اقدام به پیش‌فروش کنند.

به‌عبارت بهتر، خودروسازان مجاز هستند قیمت محصولات خود را از ابتدای بهمن به بعد، تا ۵ درصد زیر نرخ بازار افزایش بدهند و این موضوع در قرارداد‌های آتی آن‌ها با مشتریان لحاظ می‌شود.

در این شرایط، هم ایران‌خودرو و هم سایپا طی یکی دو روز گذشته اقدام به پیش‌فروش محصولات براساس فرمول جدید قیمت‌گذاری (حاشیه بازار) کرده‌اند؛ بنابراین مشتریان از همین ابتدا می‌دانند که قیمت محصولات ثبت‌نامی مطابق با حاشیه بازار در روز تحویل، محاسبه می‌شود.

با توجه به اینکه قیمت خودرو‌ها طبق فرمول حاشیه بازار، حداقل ۱۲ میلیون تومان بالا خواهد رفت، میزان استقبال عمومی از پیش‌فروش‌های اخیر نشان خواهد داد مشتریان قیمت‌های جدید را پذیرفته‌اند یا نه؟ در واقع پیش‌فروش‌های موردنظر را می‌توان آزمونی در راستای سنجش میزان پذیرش «آزادسازی قیمت خودرو» دانست و باید منتظر ماند و دید وزارت صنعت و خودروسازان، چه کارنامه‌ای را از آن حاصل خواهند کرد. /دنیای اقتصاد

مرجع اخبار رسمی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/26ساعت 11:05 توسط پایشگر | تعداد بازديد :32 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
کدام وعده محقق شده که این دومی باشد؟!
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان