X
تبليغات

پایگاه خبری و تحلیلی

ایرنا گزارش داد: مصطفی تاج زاده فعال سیاسی اصلاح طلب با ابلاغ این که همگی منازعات در نهایت به مذاکره و مصالحه می انجامد، گفت: مبارزه ناخواسته و تسخیر سفارت آمریکا تا ابد ادامه نیافت، رویارویی کشور ایران و آمریکا و بحث برجام و هسته ای نیز تا ابد ادامه نمی یابد . 


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


سید مصطفی تاجزاده دوره سه روز شنبه در نشست توسعه و گسترش و سیاست فرنگی در دفتر کار حزب یک صدایی ملت جمهوری اسلامی ایران اسلامی افزود: روضه خوان مدام گفته در شرای نفت ما صادر نشود نفت بقیه افراد هم صادر نمی شود این ادبیات دیپلماتیک و اثر گذار می‌باشد . لذا معنایش این می باشد که باب مصاحبه در موقعیت برابر همیشه باز میباشد . 

وی بیشتر کرد: به صراحت می گویم درصورتی که روضه خوان و ظریف از طرفی و اوباما و جان کری از طرف دیگر نبودند قرارداد برجام امضا نمی شد . 

تاج زاده افزود: می گویند اصلاح طلبان به عامل حمایت از روحانی مقر اجتماعی خویش را از دست داده اند، این مدل نیست و حتی درصورتی که در انتخابات بعدی نیز باخت بخوریم از این حمایت پشیمان نیستیم . 


او بیشتر کرد: حق تقدم من اصلاحات میباشد خیر تصحیح طلبان . لذا معتقدم باید بارها باخت و برد را تجربه کرد و برای رقبا هم احترام قایل شد . عضو حزب وحدت ملت جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دستور مذاکرات هسته ای در دوران احمدی نژاد صادر شد و روحانی و دقیق آن را به خیر و خوبی مدیر کردند، به استدلال مشکل‌ها اقتصادی عدیده در زمان دوم دولت احمدی نژاد همه به ضرورت مذاکرات هسته ای پی برده بودند، به همین دلیل رهبری در سال 91 فرمودند؛ این تحریم نمیباشد بلکه جنگی تمام عیار است . 

او ادامه داد: در سال های 90 و 91 کسی نمانده بود که تحریم را موهبت الهی بداند و تقریبا کلیه طرف های داخلی در خصوص اصل گفتمان هم صدا بودند و نمود آن در سخنرانی رهبری در مشهد بود . 

تاج زاده اظهار کرد: ما بایستی از تجربیات تاریخی به کارگیری کنیم و جلوی ایرادات را قبل از وقوع بگیریم . مرحوم هاشمی رفسنجانی در سال 68 به صراحت گفت، ما می توانستیم از وقوع مبارزه با صدام و آن گاه از ادامه مبارزه پس از فتح خرمشهر خودداری کنیم، این کلام را فرمانده نزاع می زند نه یک منتقد نبرد . 


ریشه 

مشکل ها وی تاکید کرد: اینجانب ریشه معضلات اقتصادی را داخلی می دانم البته تفکر می کنم با رابطه ها فرنگی درست، می توانیم نتایجی در اقتصاد به دست بیاوریم . تاج زاده در پاسخ به پرسشی در خصوص عدم استعمال از همه اقوام و مذهب‌ها در مدیرت کشور، ادامه داد: هر کس در ایران می خواهد در اقتدار باشد مجبور میباشد تکثر و شراکت را بپذیزد .به نفع مرزو بوم است که از اهل سنت در وزارت خانه ها و استانداری ها به کار گیری کنیم که همگی متوجه تفاوت کشور ایران در عالم اسلام شوند . 


وی اظهار کرد : امروز در عراق و افغانستان ترازو استعمال از افراد، مذهب و قوم، اکثریت و اقلیت نمی باشد بلکه میزان قانون است، انتخابات هم در این دو مرز و بوم در مرحله نیکی بر گزار می شود . 

وی یادآورور شد: رسانه های ما نیز در درحال حاضر عقب افتادن از مرز و بوم های گوشه و کنار هستند، صدا و سیما در مخالفت با برجام هر شبکه های اجتماعی مناظره برگزار می کرد و در مناظره از مخالفین توانا و موافقین ضعیف دعوت می کرد . 

چه ایرادی دارد در دیگر موضوعات نیز صدا وسیما آن گونه فعالیت کند؟ عضو حزب وحدت ملت حافظه نشان کرد: حادثه حساس و عالی این میباشد که به رغم همگی اختلاف و تکثر هنوز یک ملت واحد هستیم و حساس خیس اینکه کسی اهل ایران ها را بدون چاره نکرده که یک ملت واحد باشند . 


آزادی 

میباشد او با اشاره به بحث آزادی افزود: هیچ وقت در عربستان سعودی مباحث و جلساتی مانند این گرد هم آیی برگزار نمی شود، همین که می گوییم آزادی نمی باشد خودش آزادی میباشد و بایستی به فال نیک گرفت و این خود دریچه هست به آینده . او در جواب به این پرسش که آیا نگران آتی تصحیح طلبان نیستید، گفت: نگران حذف اصلاح طلبان نیستم زیرا حمایت کننده آن مفهوم اصلاحات می باشد . همان جور که مشروطه تا امروز زنده باقی‌مانده است، اصلاحات هم ادامه می یابد . 

عضو حزب یک صدایی ملت ادامه داد: تکثر در ایران ریشه در تاریخ شیعه دارااست و بر خلاف نگاه کاتولیک، ارتدوکس و پروتستان، اختلاف نظر در شیعه رسمیت و اصالت داراست و در نهاد روحانیت نهادینه شده هست و این نقطه قوت ماست . 


او ادامه داد: روابط خارجی ما بایستی مبتی بر سیاست خودداری از تنش و ضد تحریم باشد که در آینده نگوییم می شد خوبتر فعالیت کنیم . این فعال سیاسی تصحیح طلب با بیان این‌که علاوه بر اصلاحات داخلی تهیدست حل خلل ها خود در ناحیه هستیم ، گفت: در مجموع انگیزه سیاست خارجی کشور‌ایران توسعه کلیه جانبه اقتصادی میهن نبوده می‌باشد و به جای اقتصاد اهداف دیگر اولویت داشته است . 

تاجزاده افزود: می بایست با اجماع تمامی نیروهای سیاسی به رغم همگی اختلاف سلایق، سیاست خارجی در خدمت گسترش مملکت قرار گیرد خیر در سرویس بلندپروازی ها . 

وی با بیان این‌که مطرح ترین و جدی ترین خلل مرزوبوم وجود تنگناهای اقتصادی هست به سه قصه کلان برای حل این اختلال اشاره کرد و افزود: جمع ای رویکرد حل این اختلال را تصحیح دموکراتیک با تغییر‌و تحول دولت، گروهی هم اصلاح سیاست خارجی و شماری هم باز نگری در مشی، برنامه و استراتژی چهل سال پیشین را رویکرد حل موقعیت فعلی می دانند که در وهله نخست باید اصلاحات ساختاری و در صورت ناکامی، تغییرات رفتاری چهره گیرد . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/19ساعت 8:45 توسط پایشگر | تعداد بازديد :24 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
کدام وعده محقق شده که این دومی باشد؟!
مرجع اخبار رسمی پایگاه خبری و تحلیلی