X
تبليغات

تصویر ثابت

النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد

پایگاه خبری و تحلیلی

النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد

روه تروریستی جبهه النصره که با یک تیم تحت حمایت ترکیه در غرب حلب به شدت درگیر هست توانست شهرک دار عزه را به اشغال خویش درآورد و این تضارب تا کنون به کشته شدن 26 نفر از طرفین سبب گردیده است . 

 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


النصره 

دومی شهرک تبارک در غرب حلب سوریه را اشغال کرد به گزارش گروه در میان الملل خبرگزاری فارس، گروههای تروریستی «هیئة تحریر الشام» و «الجبهه الوطنیه للتحریر» از سه‌شنبه (11 دی) توشه دیگر در غرب استان حلب سوریه با یکدیگر درگیر شدند . 


گروه موسوم به «دیدبان دستمزد بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- امروز چهارشنبه گزارش اعطا کرد که تحریر الشام در جریان این درگیری‌ها توانسته میباشد شهرک «دار عزه» -دومین شهرک تعالی در غرب حلب- را از اشغال الجبهه الوطنیه خارج کرده و به اشغال خویش درآورد . 


در جریان این درگیری‌ها (تا لحظه تهیه خبر) حداقل 14 عنصر از تحریر الشام و 12 عنصر از الجبهه الوطنیه کشته و 10 عنصر از موادسازنده گروه «نورالدین الزنکی» -حاضر در ائتلاف الجبهه الوطنیه- نیز اسیر شدند . 


درگیری در بین تحریر الشام و الجبهه الوطنیه همینطور به کشته شدن پنج غیر نظامی از پاراگراف دو نوباوه منجر شده می‌باشد . 


دیدبان می گوید که موادتشکیل دهنده تروریستی ذیل حمایت ترکیه که در عملیات موسوم به «سپر فرات» حضور داشتند، امکانات نظامی متعددی به بخش ها درگیری در بین تحریر الشام و الجبهه الوطنیه ارسال کرده‌اند، اما معلوم نمیباشد که برای نقطه پايان دادن به این درگیری هست یا امداد به الجبهه الوطنیه . 


الجبهة الوطنیه گروهی می‌باشد که زیر لحاظ ارتش آزاد سوریه و تحت حمایت ترکیه قرار دارد و در می ۲۰۱۸ در قالب ائتلاف ۱۱ گروهک در شمال غرب سوریه تشکیل شد . 


به گزارش دیدبان، بیشترین درگیری در دار عزه بوده و درخواستهایی برای تخلیه بیمار ستان «الفردوس» وجود داشته است؛ بیمارستانی که منحصر نوزادان و بیماران کلیوی می باشد . در درحال حاضر حاضر کلیه راههای فی مابین ریفهای شمالی ادلب و غرب حلب نیز بسته هست . 


در واکنش به زد خورد در بین این گروه‌ها، ساکنان «تقاد و قبتان الجبل» هم ضمن برگزاری تظاهرات، این زد خورد را محکوم کرده و خواهان توقف درگیری و خارج کردن غیر نظامیان از دایره زد خورد شدند . 


پایگاه خبری «إباء» وابسته به تحریر الشام هم اعلام کرد که عنصرها این مجموعه توانسته‌اند بر ارتفاعات «جبل برکات» -مرتفعترین نقطه در غرب حلب- مسلط شوند . 


«محمد ادیب» عضو دفتر اطلاع‌رسانی الجبهه الوطنیه اشراف تحریر الشام بر شیخ برکات را تکذیب کرد و گفت که عناصر این مجموعه در فضا این ارتفاعات قرار دارند . 


منابع خبری معارض نیز خبر دادند که گوشه ای از شیخ برکات در تسلط الجبهه الوطنیه می‌باشد و تحریر الشام بر بخش دیگر این ارتفاعات از سمت «زرزریتا، القاطورة و دیر سمعان» تسلط دارد . 


الشیخ برکات شرایط راهبردی مهمی در غرب حلب دارد؛ چون مشرف بر ریفهای غربی، شرقی و شمالی حلب است و پیش از این نیز پدافند نیروی هوایی سوریه در آن قرار داشت که تروریستهای معارض در سال 2016 آن را اشغال کردند . 


منابع معارض میگویند که تحریر الشام به شهر «معره النعمان» در ریف جنوب شرقی ادلب نگاه ویژه داشته و قصد اشغال آن را داراست و به همین استدلال این عملیات را کلید زده هست . 


تحریر الشام در ریف غربی حلب روستاها و شهرکهای «تدیل، تلعادة و دارة عزة» را در اشغال خود دارد و دامنه نفوذ این تیم به ریف شمالی ادلب میرسد . 


حمله تحریر الشام به نورالدین الزنکی فقط یک روز پس از توافق فی مابین طرفین حاصل شد که پیش از آن موادتشکیل دهنده تحریر الشام در ناحیه «دار عزه» کشته شده بودند و در نتیجه، این درگیریها مقدمه شد . 


تحریر الشام یا این که جبهه النصره شاخه شبکه تروریستی القاعده در سوریه هست که در ‌اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی و در اولی سال شروع بحران سوریه تشکیل شد و


 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 طولی نکشید که با افزایش قدرت خود به یکی از سرسخت‌ترین گروه‌های تروریستی در این مرزوبوم تبدیل شد . 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/13ساعت 10:17 توسط پایشگر | تعداد بازديد :52 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد