X
تبليغات

تصویر ثابت

پایگاه خبری و تحلیلی

پایگاه خبری و تحلیلی

درصورتی که هنوز برای کارت سوخت المثنی ثبت‌نام نکرده‌ایم، چه کنیم؟

#از_تسنیم-بپرسید: 

درصورتی که هنوز برای کارت سوخت المثنی ثبت‌نام نکرده‌ایم، چه کنیم؟ پاسخ به جدیدترین سؤالات در خصوص کارت سوخت در این گزارش موضوع اعتنا قرار گرفته است؛ در صورتیکه سؤالی در خصوص کارت سوخت دارید، به شما سفارش می کنیم این گزارش را از دست ندهید . 

پایگاه خبری تحلیلی

۰۱ 

بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷ #از_تسنیم_بپرسید نظرها #از_تسنیم-بپرسید: 

در صورتی‌که هنوز برای کارت سوخت المثنی ثبت‌نام نکرده‌ایم، چه کنیم؟ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، موضوعات دارای ربط با کارت سوخت و بنزین با دقت به نقش آن در معاش روزانه مردم، همواره از سوی مردمان مورد اعتنا بوده و با دقت به اطلاعیه‌های چندماه اخیر در خصوص احیای کارت سوخت و ثبت نام کارت سوخت المثنی برای افرادی که کارت سوخت خویش را به هر عامل در اختیار ندارند، پیگیری موضوعات دارای ارتباط با کارت سوخت و بنزین از سوی مردمان بیش از پیش زمینه اعتنا قرار گرفته است . 


در این بین، سوال ها زیادی از سوی مخاطبان خبرگزاری تسنیم در طی چندماه اخیر در خصوص جزئیات تصویب نام کارت سوخت المثنی مطرح شده که خبرگزاری تسنیم در قالب گزارش‌های مختلفی به این سوال ها پاسخ داده می باشد . 


بخش اعظم 

بخوانید #از_تسنیم-بپرسید: 

اتباع فرنگی هم کارت سوخت می‌گیرند؟ + 5 سؤال دیگر 

#از_تسنیم-بپرسید: 

پاسخ به 11 سوال تازه در رابطه کارت سوخت 

#از_تسنیم-بپرسید: 

جواب به 6 سوال در خصوص کارت سوخت 

#از_تسنیم-بپرسید: 

آیا بنزین گران می‌شود؟ 

مخاطبان خبرگزاری تسنیم همچنان میتوانید سوالهای خود در خصوص کارت سوخت، بنزین و یا هر مسئله اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا این که ورزشی را با خبرگزاری خودتان درمیان گذارده و در کوتاه‌ترین دوران ممکن، پاسخ آن را بر روی وب سایت تسنیم مشاهده نمائید . 


عمده 

بخوانید برای 

این که #از_تسنیم_بپرسید، این نوشته را بخوانید 

دو سوال نو از سوی مخاطبان خبرگزاری تسنیم در خصوص کارت سوخت مطرح شده که در ادامه به این سوال های و جواب آن‌ها پرداخته‌ایم . 


1 . 

در موعد مقرر نتوانستم برای کارت سوخت اتومبیل ثبت اسم کنم تکلیف اینجانب وامثال اینجانب چیست؟ 

پاسخ: با اتمام مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی، امکان ثبت‌نام از روش درگاه‌های اینترنتی و کدهای تلفن یاور قابلیت پذیر نیست، اما کماکان دفاتر پلیس 10+ نسبت به ثبت‌نام درخواست کنندگان کارت سوخت المثنی اقدام می کنند . شما میتوانید با در دست داشتن مدارک مالکیتی خودرو و یا این که موتورسیکلت خود و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس 10+ نسبت به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی مبادرت کنید . 


2 . 

چه هنگامی کارت‌های بانکی به کارت سوخت وصل میشوند و آنهایی که اینکار را کرده‌اند تا چه وقتی بایستی در انتظار باشند؟ 

پاسخ: هنوز مدت مشخصی برای اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت اعلام نشده می‌باشد . این زمینه زمانی عملیاتی می شود که در وهله اول بازه زمانی الزام ارائه کارت سوخت فردی در هنگام سوخت‌گیری اعلام شود . شما و دیگر افرادی که اقدام به اتصال کارت بانکی خود به کارت سوخت کرده‌اند، نیازی نیست هیچ مبادرت دوباره‌ای انجام دهید، صرفا باید در انتظار اطلاعیه‌های بعدی کمپانی ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص اعلام مدت الزامی شدن به کارگیری از کارت سوخت فردی و عملیاتی شدن قابلیت و امکان به‌کارگیری کارت بانکی به تیتر کارت سوخت بمانید . 

موضوع :
برچسب ها : پایگاه خبری تحلیلی,

+ نوشته شده در 1397/11/9ساعت 14:18 توسط پایشگر | تعداد بازديد :39 |

تصویب بخشودگی جرائم بانکی زیر۱۰۰ میلیون تومان

خبر‌ها اقتصادی پایشگر-محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تصحیح قسمتی از ضابطه دارایی سال ۹۷ در صحن علنی امروز، گفت: با گذشت ۶ ماه از ضابطه میزان دارایی سال ۹۷، کمیسیون برنامه و بودجه بر اساس آنالیز هایی که انجام داده بود و دریافت نگاه چندین از دستگاه های اجرایی متوجه ابهاماتی در برخی احکام قانون دارایی سال ۹۷ شد به همین عامل دست به اصلاحات زد . 

مرجع اخبار رسمی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر،عضو کمیسیون برنامه، دارایی و محاسبات مجلس با ابلاغ این که تصحیح میزان دارایی در آذرماه با حدود ۱۰ بند به ثبت مجلس رسید و به شورای نگهبان ارسال شد، ادامه داد: شورای نگهبان در ارزیابی های خود، اختلال کلی به تصحیح میزان دارایی گرفت و ابلاغ داشت با این اصلاحات موقعیت کلان میزان دارایی خلاف با اصل ۵۲ قانون اساسی می شود . 


او در ادامه گفت: در اصل ۵۲ قانون دارای اهمیت آمده که میزان دارایی سالانه کل مرزوبوم به ترتیبی که در قانون مقرر می‌ شود از طرف دولت تهیه و برای رسیدگی و ثبت به مجلس تسلیم می گردد . هرگونه تغییر و تحول در ارقام بودجه هم تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود . 

‌ 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم اظهار داشت: آن گاه از رایزنی با شورای نگهبان عنوان شد که در اردیبهشت ماه سال جاری تصحیح بودجه سال ۹۷ فیس گرفته و اصلاح این بندها در نقطه پايان سال می تواند برای مرزوبوم راهگشا باشد . 


وی با بیان اینکه برخی از اصلاحات قانون دارایی سال ۹۷ در میزان دارایی سال آتی نظر شد، گفت: روز جاری از ۱۰ بند اصلاحی ۵ بند به تیتر مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه به صحن علنی آمد و به سازمان برنامه و میزان دارایی اذن داده شد که مبلغ ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از سندها خزانه بند (ب) را اندک و به بند (ح) بابت مطالبات پیمانکاران در حیث گرفته شود تا قسمتی از مشکل ها آن ها به واسطه گرانی ها برطرف شود . 


حسینی در ادامه گفت، در ارتباط با بحث امهال وام ها، تیتر کرد: موضوعی را در بند (و) تبصره ۱۶ ضابطه بودجه سال ۹۷ داشتیم و به طور مفصل چک شد مسئله بخشودگی جرایم بانکی تولیدکنندگان در لایحه دارایی سال ۹۸ چشم و در کمیسیون تلفیق میزان دارایی تصویب شد و لحاظ بر این بود که این زمینه از قانون دارایی ۹۷ حذف شود اما نمایندگان با این موضوع موافق نبودند . 


بخشودگی 

وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان ثبت شد 

این نماینده مجلس تاکید کرد: بند (ط) تبصره ۱۶ در خصوص بخشودگی وام های ذیل ۱۰۰ میلیون تصحیح و مصوب شد که برای تایید به شورای نگهبان ارجاع می شود . او ادامه داد: در ضابطه میزان دارایی از عوارض فروش سوخت که در تبصره ۱۴ میزان دارایی کم و به هدفمندی یارانه ها افزوده شد، این تغییر و تحول مشکلاتی برای شهرداری ها ایجاد کرده بود چرا که این عارضه ها برای شهرداری ها دیده شده بود، قرار بر این شد این ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد در پایین جدول تبصره ۱۴ احصا شود و خود دولت مدیر کند تا پول هایی به شهرداری از روش وزارت سرزمین پرداخت شود که شهرداری ها شبکه های عمومی عید با اختلال مواجه نشود . 

موضوع :
برچسب ها : مرجع اخبار رسمی,پایشگر,

+ نوشته شده در 1397/11/8ساعت 13:06 توسط پایشگر | تعداد بازديد :30 |

درخواست ۱۰۰ میلیونی آدم ربایان از همسر گروگان

درخواست ۱۰۰ میلیونی آدم ربایان از همسر گروگان

اخبار اجتماعی پایشگر– معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از رهایی فرد ربوده شده‌ای خبر داد که توسط آدم ربایان در داخل صندوق عقب یک خودرو سواری نگهداری شده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: روز چهارشنبه مورخه ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ پرونده‌ای از دادسرای جنایی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن خانم جوانی به همراه برادر همسرش به اداره یازدهم مراجعه و اعلام کرد که از طریق تماس فردی ناشناس به من و برادرشوهرم اعلام شده است که همسرم به نام بهمن (۳۳ ساله) ربوده شده و آدم ربایان در قبال رهایی‌اش درخواست پول دارند.

وی افزود: همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده آدم ربایی، آدم ربایان طی چندین تماس تلفنی با برادر و همسر بهمن درخواست مبلغ سنگینی پول از خانواده وی کردند که نهایتا به دریافت مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان رضایت داده و تهدید کردند که در صورت پرداخت نشدن پول از سوی خانواده بهمن، او را به قتل می‌رسانند.

سرهنگ ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان اداره یازدهم در تحقیقات از خانواده بهمن مطلع شدند که وی با خودرو شخصی MVM خود از خانه خارج شده است که کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی محدوده تردد خودروی MVM متعلق به بهمن در منطقه سعادت آباد شدند.

وی افزود: با شناسایی محدوده‌ تردد خودرو متعلق به فرد ربوده شده، چندین تیم عملیاتی در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد و این مناطق تحت کنترل و مراقبت نامحسوس قرار گرفت. سرانجام ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۷ خودرو MVM در حین تردد با یک نفر سرنشین در منطقه سعادت آباد شناسایی شد. بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم جهت توقف خودرو وارد عمل شده، اما راننده MVM با اطلاع از حضور پلیس در محل اقدام به فرار کرد که کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح وارد عمل شده و خودرو MVM مورد استفاده از سوی آدم ربایان را از قسمت لاستیک خودرو مورد هدف گلوله‌های خود قرار داده و راننده‌ آن نیز به ناچار مجبور به توقف شد. با توقف خودرو MVM، راننده‌ آن به نام کامران (۴۰ ساله) دستگیر و در بازرسی از صندوق عقب خودرو بهمن با دست و پا و دهان بسته شده نجات پیدا می‌کند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: بهمن پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی در اظهارات در خصوص نحوه‌ ربوده شدنش توسط آدم ربایان گفت که من تولیدی کابینت سازی دارم؛ روز چهارشنبه صبح بود که فردی ناشناس با من تماس تلفنی گرفت و ضمن معرفی خود به عنوان مشتری مدعی شد که قصد سفارش چندین کابینت برای چند مجتمع آپارتمانی را دارد و به این بهانه با من برای دیدن چند مجتمع ساختمانی قرار ملاقات گذاشت. ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه از خانه خارج شدم تا به محل قرار خود با مشتری در منطقه اوین بروم. دقایقی در محل قرار در منطقه اوین منتظر بودم تا اینکه مشتری طی تماس تلفنی ضمن عذرخواهی مرا به دفتر کارش در منطقه کن دعوت کرد، اما زمانی که به منطقه کن رسیدم، ناگهان سه نفر وارد ماشین من شده و با ضرب و شتم و تهدید به کشتن من را به داخل صندوق عقب ماشین خودم انداخته و دست و پا و دهان و چشمانم را بستند. طی این مدت نیز که در اسارت آن‌ها بودم، در داخل صندوق عقب قرار داشتم تا نهایتا توسط پلیس نجات پیدا کردم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، در پایان گفت: تحقیقات از متهم دستگیر شده جهت شناسایی و دستگیری دیگر اعضای گروه آدم ربایی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و فرد ربوده شده نیز در صحت و سلامت کامل به اعضای خانواده اش تحویل داده شد.مرجع اخبار رسمی.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/6ساعت 10:21 توسط پایشگر | تعداد بازديد :32 |

تمهیدات وزارت صنعت برای کاهش التهاب بازار خودرو

پایشگر- دبیر انجمن خودروسازان از پیش فروش هفته آینده ۲۰ هزار محصول سایپا با قیمت روز و تحویل ۲۰ هزار از خودروهای ناقصی ایران خودرو با هدف کاهش التهاب بازار خبر داد.

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری تحلیلی

به گزارش پایشگر به نقل از بورس پرس، احمد نعمت‌بخش از تمهیدات وزارت صنعت برای کاهش التهاب بازار خودرو خبر داد و گفت: هفته آینده طرح فروش ۲۰ هزار دستگاه از محصولات سایپا با قیمت روز در زمان تحویل هفته آینده پیش‌فروش و ۲۰ هزار از خودروهای ناقصی ایران خودرو تحویل خریداران خواهد شد.

وی در خصوص دلایل افزایش غیرمنطقی قیمت انواع خودروهای داخلی از جمله پراید که از مرز ۴۰ میلیون تومان نیز گذشته ، توضیح داد: این قیمت‌ها صوری است، عده‌ای پول‌های سرگردان را راهی بازار خودرو کرده و با انتشار تبلیغات مختلف در صدد افزایش قیمت خودرو هستند.چاره کار بازار سرگردان خودرو را که عده‌ای به‌دنبال کسب سودهای حداکثری بدون زحمت هستند فروش خودرو در حاشیه بازار است .

به گفته نعمت بخش با این روش دست سودجویان از بازار خودرو قطع خواهد شد و با کاهش خریداران، قیمت خودرو تعدیل خواهد یافت به‌نحوی که با این روش خریداران واقعی با بازشدن سایت فروش خودروسازان موفق به ثبت‌نام خودرو در پیش‌فروش‌ها خواهند شد.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/4ساعت 9:39 توسط پایشگر | تعداد بازديد :41 |

الزام خودروسازان به افزایش تولید امکان پذیر است؟ دولت، وا داده است!

الزام خودروسازان به افزایش تولید امکان پذیر است؟ دولت، وا داده است!

پایگاه خبری و تحلیلی

اخبار بازار پایشگر-تاخت و تاز خودروسازان در عرصه اقتصادی کشور که هیچ نظارتی بر امور دیده نمی شود، همچنان ادامه دارد تا جایی که دولت هم از پس آنها برنیامده است.

افزایش مدام و سرسام آور قیمت ها بدون افزایش کیفی خودرو ها از جمله عوامل اساسی نارضایتی مردم از صاحبان خودروسازان است که در هر دولتی امور این حوزه را به دست گرفته و با حاتم بخشی تمام، عناصر اصلی و تاثیرکذار دولت را به سمت خود می کشانند تا از این طریق پولی بر داشته های انبوه خود بیفزایند!

این در حالی است که مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از برنامه ریزی این سازمان برای تحقق ساماندهی بازار خودرو در قالب مجموعه ای از سیاست های کلان و اقدامات اجرایی در مدت معین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری پرداخت.

به گفته مدیر عامل سازمان حمایت، در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

تابش ادامه داد: همچنین شرکت های خودروسازی مکلف هستند حداقل ۸۰ درصد تولید خود را به تعهدات معوق اختصاص داده و ۲۰ درصد فروش فوری با هدف کاهش نرخ بازار داشته باشند.

وی متذکر شد: یکی دیگر از وظایف خودروسازها عمل به تمامی تعهدات فروش قطعی و فروش فوری بر اساس قیمت های مندرج در متن قرارداد است که هیچ افزایشی مشمول آنها نخواهد بود.

خودروهای پیش فروش شده تا پایان مرداد ٩٧ نباید افزایش قیمت داشته باشند

تابش اضافه کرد: خودروسازان در تعهدات پیش فروش عادی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها تا ۳۱ مردادماه ۹۷ است به قیمت های مصوب مورد عمل در موعد تحویل(مندرج در فرم قرارداد) ملزم هستند و نباید افزایشی نسبت به قیمت های مصوب داشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: برای تعهدات پیش فروش عادی با قیمت زمان تحویل که تاریخ های سررسید قرارداد آنها بین یک شهریور تا ۳۰ دی ماه امسال است با لحاظ ارزش روز ودیعه مشتری، و افزایش های ناشی از تغییرات هزینه ای برای شرکتهای خودروساز اعم از مواد اولیه و نوسانات نرخ ارز محاسبه و دریافت کنند.

وی در خصوص تعهدات فروش عادی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها از ابتدای بهمن ماه امسال به بعد می باشد، گفت: این تعهدها بر اساس شرایط مندرج در فرم قرارداد که حاصل توافق بین مشتری و خودرو ساز است تعیین و اجرایی خواهد شد.

تعهدات خودروسازان برای خودروهای خارج از شمول قیمت گذاری

تابش در ادامه و در خصوص خودروهای خارج از شمول قیمت گذاری شورای رقابت تصریح کرد: در این بخش نیز شرکت عرضه کننده مکلف است تعهداتی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها تا ۳۱ مردادماه امسال است را مطابق قیمت رسمی شرکت در موعد تحویل (مندرج در قرارداد) رعایت کند و نباید افزایشی نسبت به قیمت مذکور داشته باشد. مدیر عامل سازمان حمایت بیان کرد: تعهدات فروشی که تاریخ های سررسید قرارداد آنها یک شهریورماه امسال به بعد می باشد(اعمال تغییرات نرخ برابری ارز) بر اساس ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل و آیین نامه آن خواهد بود که ظرف اوایل هفته در کمیته خودرو مصوب و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: در موضوع مذکور، حفظ ارزش پول خریدار و دفاع از حقوق مصرف کننده اولویت اصلی سازمان حمایت است. به گفته تابش، قیمت تعهدات جدید سررسید نشده نیز راسا توسط شرکت های عرضه کننده و با رعایت ضوابط قیمت گذاری خواهد بود.

مدیرعامل سازمان حمایت همچنین تاکید کرد: در هر دو گروه خودرویی و شرایط قید شده برای ایفای تعهدات آنها، سود مشارکت و تاخیر در تحویل مطابق مفاد مندرج در ماده (۴) آیین نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، از قیمت نهایی کسر می شود. یادآور می شود خودروهای مشمول خودرو هایی است که به استناد مصوبه نهمین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی در مردادماه امسال قیمت گذاری هر دو خودروساز اصلی از شورای رقابت به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.مرجع اخبار رسمی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/2ساعت 10:18 توسط پایشگر | تعداد بازديد :37 |

افزایش حقوق کارمندان نیروی انتظامی

افزایش حقوق کارمندان نیروی انتظامی

اخبار اجتماعی پایشگر-نیروی انتظامی حقوق کارمندانش را درسال آینده افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر،سردار اشتری فرمانده ناجا در حاشیه بیست و یکمین گردهمایی معاونین اجتماعی استان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰۰ کلانتری در کشور دارای مراکز مددکاری هستند و برای سال ۹۸ اکثر کلانتری‌ها را به مراکز مشاوره مجهز می‌کنیم.

وی گفت: مردم و خانواده‌ها و دستگاه قضایی از این عملکرد پلیس رضایت داشتند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه بودجه ناجا در خصوص ساخت فیلم‌های اجتماعی محدود است و صدا و سیما باید کمک کند، اظهار کرد: البته قول‌هایی به ما داده شده و باید فیلم‌هایی ساخته شود که از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

وی گفت: ما مطمئن هستیم که جشن انقلاب با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

فرمانده ناجا در خصوص افزایش حقوق کارمندان نیروی انتظامی در سال آینده گفت: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که به زودی اعلام می‌شود.

مرجع اخبار رسمی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/30ساعت 9:22 توسط پایشگر | تعداد بازديد :29 |

قطع همکاری ایران با اروپا در حوزه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر و مهاجران

قطع همکاری ایران با اروپا در حوزه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر و مهاجران

اخبار بین الملل پایشگر- روابط این روزهای ایران و اتحادیه اروپا همچون روزهای سرد و خشک دی ماه با وقوع برخی از تحولات رو به سردی گراییده و با توجه به فراز و نشیب‌های صورت گرفته و فشار عنصر سومی همچون آمریکا در حال حاضر خبری از گرمی و یا رفع برخی از چالش‌های به وجود آمده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر ، بعد از انعقاد برجام بین ایران و کشورهای ۱+۵ همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، روابط ایران و اتحادیه اروپا گرمی بیشتری نسبت به قبل پیدا کرد ، چنان که شاهد سفر چندین باره خانم فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران بودیم و هر روز خبری از سفر مقامات عالی رتبه کشورهای اروپایی به همراه تجار این کشورها به تهران در رسانه‌های ایران و جهان برای گسترش تعاملات و همکاری ها منتشر می‌شد.

در چارچوب تلاش‌های دو طرف برای ارتقای این روابط ، ایران و اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند که گفت‌وگوهای سیاسی سطح بالا بین دوطرف را بار دیگر از سر بگیرند چنان که این گفت‌وگوها تاکنون چندین دور، هر شش ماه یک بار به میزبانی تهران یا بروکسل در سه سال اخیر برگزار شده است. بعد از خروج آمریکا از برجام نیز ایران بنا به درخواست اروپایی‌ها به همراه چین و روسیه و تاکید آنها مبنی بر این که با تهیه ساز و کاری منافع ایران از برجام را تامین می‌کنند، به این قرارداد بین‌المللی متعهد ماند و به تعهدات خود عمل کرد. در حالی که ایران از اردیبهشت ماه سال جاری منتظر است که در برابر تحریم‌های یک جانبه آمریکا راهکار مالی اتحادیه اروپا یا SPV عملیاتی یا اجرایی شود و اروپایی‌ها به وعده‌های خود در این زمینه عمل کنند، شاهد این بوده‌ایم که مقامات اروپایی بارها علی‌رغم این که بعضا زمان‌هایی را نیز برای تحقق این روند مشخص کرده بودند، هنوز به صورت عملی و عینی اقدامی را در این مورد انجام نداده‌اند چنان که هنوز افق روشنی در این زمینه مشاهده نمی شود .

با توجه به گله‌مندی ایران از اتحادیه اروپا به خاطر بدعهدی آنها در اجرای تعهدات‌شان به نظر می‌رسد که طی دو الی سه ماه پایانی سال ۲۰۱۸ و ژانویه ۲۰۱۹ برخی از کشورهای اروپایی به صورت هماهنگ جهت فرار از پاسخگویی به خاطر بدعهدی‌شان با طرح برخی از مسائل حاشیه‌ای و همچنین فشار کشوری همچون آمریکا تلاش کرده‌اند که روابط ایران و اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی روبرو کنند به نحوی که توجه افکار عمومی را از بد عهدی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات‌شان دور کنند .

در همین چارچوب می‌توان به ادعاهای اخیر فرانسه، دانمارک و هلند در ارتباط با اقدام ایران جهت انجام عملیات تروریستی در این کشور و سوء قصد به شهروندان این سه کشور اشاره کرد. موضوعی که با واکنش مقامات وزارت امور خارجه ایران مواجه شد، چنان که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در توییتی با اشاره به این ادعاها، نوشت : فرانسه، هلند و دانمارک در حالی این ادعاها را مطرح می‌کنند که این کشورها سال‌ها است محل اسکان گروه‌های تروریستی هستند که دست‌شان به خون صدها نفر از ایرانیان آلوده است.

تحولات صورت گرفته در روابط ایران و برخی از کشورهای اروپایی به موردی همچون بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان اخراج تعدادی از دیپلمات های ایران از دانمارک، هلند و آلبانی و اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران محدود نمی‌شود و نمونه آخر این اقدامات ضد ایرانی را می‌توان ، تصمیم کشور لهستان برای برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو با همکاری آمریکا عنوان کرد .

در چارچوب همین تحولات، وزارت امور خارجه ایران در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور و حق انجام اقدام متقابل تلاش کرده با حفظ آرامش و بر اساس مصالح کشور اقداماتی را انجام دهد که در این زمینه می‌توان به احضار برخی از دیپلمات‌های اروپایی به وزارت امور خارجه و پیگیری این گونه اتهامات از طریق مجاری بین‌المللی اشاره کرد.

در همین چارچوب بر اساس برخی اخبار شنیده شده به نظر می‌رسد که دستگاه دیپلماسی ایران با هماهنگی با سایر دستگاه‌های تصمیم‌ساز در کشور احتمالا در نوع همکاری‌های ایران با اتحادیه اروپا تجدید نظر کند. در حال‌ حاضر ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی ، اقتصادی در موضوع مهاجران و مبارزه با ترانزیت مواد مخدر با یکدیگر همکاری دارند و بر اساس اطلاع خبرنگار ایسنا، دستگاه دیپلماسی ایران تصمیم دارد در فاز اول اجرای تصمیم مورد اشاره ، همکاری‌های خود را با این اتحادیه در حوزه مبارزه با ترانزیت مواد مخدر و مهاجران قطع کند و به این نوع همکاری‌ها پایان دهد .

البته اگر چنین گمانه‌زنی‌هایی درست باشد و ایران در این مسیر گام بردارد که احتمال آغاز این روند بسیار است، این موضوع می‌تواند به عنوان یک نقطه کلیدی و اساسی در روابط دو طرف باشد. از یک طرف می‌تواند آغازی برای دور شدن هر چه بیشتر ایران از اروپا باشد که با اقدامات اساسی و تجدید نظر ایران در برخی سیاست‌های قبلی خود نسبت به اروپا صورت خواهد پذیرفت و یا این که پایان بخش دوران سر در گمی اروپا باشد و دو طرف وارد فضای بهتری نسبت به گذشته شوند.

در همین چارچوب توجه به این موضوع بسیار مهم است که مقامات ایرانی بارها اعلام کرده‌اند که صبر ایران هم مانند همه حد و مرزی دارد چراکه روابط در عرصه بین‌الملل یک مسیر دو سویه است و دوران راه های یک طرفه در عصر اتوبان های مدرن بسر امده است و مقامات اروپایی در نوع برنامه‌ریزی خود در جریان تعامل با ایران قطعا باید به این اظهار نظر مقامات ایرانی توجه داشته باشند.

مرجع اخبار رسمی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/29ساعت 10:50 توسط پایشگر | تعداد بازديد :34 |

خودروهای خودروسازان ۱۲ میلیون تومان دیگر گران شد!

 

خودروهای خودروسازان ۱۲ میلیون تومان دیگر گران شد!

اخبار بازار پایشگر-با گران شدن چند باره قیمت خودرو اکنون باید دید مشتریان خودرو، قیمت‌های جدید را می‌پذیرند یا نه؟ و آیا بازار برای این قیمت ها کشش لازم را دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر،خودروسازان مجاز شده اند ۳۰ درصد به قیمت محصولات پیش‌فروش شده‌شان با موعد تحویل ابتدای شهریور تا انتهایدی ماه امسال بیفزایند. همچنین از ابتدای بهمن امسال به بعد نیز قیمت خودرو‌های داخلی، متناسب با حاشیه بازار محاسبه می‌شود و خودروسازان می‌توانند بر اساس این فرمول، اقدام به پیش‌فروش کنند.

به‌عبارت بهتر، خودروسازان مجاز هستند قیمت محصولات خود را از ابتدای بهمن به بعد، تا ۵ درصد زیر نرخ بازار افزایش بدهند و این موضوع در قرارداد‌های آتی آن‌ها با مشتریان لحاظ می‌شود.

در این شرایط، هم ایران‌خودرو و هم سایپا طی یکی دو روز گذشته اقدام به پیش‌فروش محصولات براساس فرمول جدید قیمت‌گذاری (حاشیه بازار) کرده‌اند؛ بنابراین مشتریان از همین ابتدا می‌دانند که قیمت محصولات ثبت‌نامی مطابق با حاشیه بازار در روز تحویل، محاسبه می‌شود.

با توجه به اینکه قیمت خودرو‌ها طبق فرمول حاشیه بازار، حداقل ۱۲ میلیون تومان بالا خواهد رفت، میزان استقبال عمومی از پیش‌فروش‌های اخیر نشان خواهد داد مشتریان قیمت‌های جدید را پذیرفته‌اند یا نه؟ در واقع پیش‌فروش‌های موردنظر را می‌توان آزمونی در راستای سنجش میزان پذیرش «آزادسازی قیمت خودرو» دانست و باید منتظر ماند و دید وزارت صنعت و خودروسازان، چه کارنامه‌ای را از آن حاصل خواهند کرد. /دنیای اقتصاد

مرجع اخبار رسمی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/26ساعت 11:05 توسط پایشگر | تعداد بازديد :31 |

مرجع اخبار رسمی پایگاه خبری و تحلیلی

یک دختر سعودی دیگر با انتشار یک فولدر ویدئویی و بازگو کردن وضع و اوضاع غیرمناسب خود در ایالات متحده عربی سروصدا به پا کرد . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، فعالان عربستانی یک فایل ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند که در آن یک دختر سعودی به اسم «نجود» از خشونت پدرش برعلیه خویش و فرارو گریز از منزل خبر می دهد . 


این دختر سعودی در این فایل ویدئویی می گوید: پدرم به شدت من را کتک می زد و فحش می اعطا کرد . روز جاری نیز من را تهدید کرد که به یک استدلال مضحک آتش بزند . اینجانب از هراس سوخته شدن، از پنجره اتاقم گریز کردم . 


وی در ادامه افزود: اینجانب پیشتر که به وسیله پدرم زمینه ضرب و شتم قرار گرفتم به پلیس مراجعه کردم البته آن ها تنها یک تعهد از او گرفتند و هیچ کاری نکردند . من در درحال حاضر حاضر به یاری شما نیاز دارم و نمی خواهم به خانه گشوده گردم . 


پیشتر هم «رهف محمد القنون» یک دختر ۱۸ ساله سعودی با فرارو گریز از این مملکت از طریق کویت و پناهنده شدن به کانادا و بازگو کردن اوضاع و احوال بد زندگی اش در کنار خشونت جسمی که از سوی پدرش متحمل می شد راس اعتنا افکار عمومی جهان قرار گرفت . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/25ساعت 14:25 توسط پایشگر | تعداد بازديد :43 |

دانشجویان ایرانی برای مکرون بسته حمایتی فرستادند

دانشجو ها اهل ایران با ارسال بسته حمایتی مشتمل بر دربرگیرنده پتو، باتوم، آب معدنی برای مدیریت جمهور فرانسه تاکید کردند:

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 آقای مکرون! در صورتی‌که پایین بار فشار اقتصادی زنده ماندی بعدا در زمینه جمهوری اسلامی ایران حرف می‌کنیم . 

دانشجو ها 

ایرانی برای مکرون بسته حمایتی فرستادند به گزارش افکارنیوز، دانشجو ها اهل ایران با ارسال بسته حمایتی مشتمل بر مشتمل بر پتو، باتوم، آب معدنی برای مدیر جمهور فرانسه تاکید کردند: آقای مکرون! در‌صورتی‌که تحت توشه فشار اقتصادی زنده ماندی بعدا در قضیه کشور ایران کلام می‌کنیم . 


بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) به بیانات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در مسئله توانایی موشکی کشور‌ایران برخورد نشان داد .
مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


‌برهمین مبنا دانشجوها اهل ایران با ارسال بسته حمایتی برای مکرون تاکید کردند: آقای رئیس‌جمهور در‌صورتی‌که تحت بار فشار اقتصادی زنده ماندی بعدا در مورد جمهوری اسلامی ایران کلام میکنیم . 


گفتنی هست این بسته که شامل پتو، باتوم، آب معدنی و میوه می باشد دوره امروز به وسیله دانشجو یان به سفارت فرانسه در تهران تحویل داده شد . 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/24ساعت 9:07 توسط پایشگر | تعداد بازديد :33 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد