X
تبليغات

تصویر ثابت

پایگاه خبری و تحلیلی

پایگاه خبری و تحلیلی

خبری از کاهش قیمت گوشی تلفن همراه نیست

پایشگر- قیمت گوشی در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ ارز، روندی صعودی را در پیش گرفت و در حالی که حتی زمان عرضه ارز دولتی به واردکنندگان گوشی هم شاهد افزایش قیمت گوشی بودیم، به نظر نمی‌رسد حتی عرضه گوشی‌های توقیف‌شده هم کمکی به کاهش قیمت‌ها کند.پایگاه خبری تحلیلی

مرجع اخبار رسمی

به گزارش پایشگر ، داستان گرانی موبایل و احتکار گوشی از انتشار لیست واردکنندگان با ارز دولتی و پس از آن شروع شد که تعدادی از کسبه و فروشندگان موبایل و تبلت در تهران، نسبت به نوسانات نرخ ارز اعتراض کردند و در همین راستا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی که پیش از این هم سوءاستفاده و سودجویی از وضعیت بازار را علت گرانی گوشی‌ها اعلام کرده بود، ‏لیست شرکت‌هایی که به آن‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه تخصیص یافته است را منتشر کرد.

با انتشار این لیست، مشخص شد بسیاری از شرکت‌هایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دریافت کرده‌اند، نه تنها هنوز تمامی ارز اختصاص‌یافته را هزینه‌ واردات نکرده‌اند، بلکه با انتشار اسامی برخی از شرکت‌ها حتی علت گرانی گوشی‌ها نیز معلوم شد؛ اینکه برخی از تامین‌کنندگان و یا واردکنندگان در عین دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی، نوسانات ارز را بهانه کرده و با افزایش نرخ آزاد ارز، قیمت‌ کالاها را افزایش داده و بعضا با دلار ۷۰۰۰ تومانی محاسبه کرده و فروخته‌اند.

در چنین شرایطی، عنوان شد که ۱۰۰ هزار گوشی احتکارشده، توقیف شده و همچنین ۱۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اظهار کرده که در صورتی که این گوشی‌های توقیف‌شده به بازار تزریق شود و البته با ‌وجود تثبیت نرخ ارز، قیمت‌ها به وضعیت رضایت‌بخش نزدیک شود. جهرمی اوایل مرداد هم از تلاش برای عرضه گوشی‌های توقیف‌شده به بازار خبر داد و علت عدم تثبیت درباره گوشی‌های موبایل را علاوه بر عرضه نشدن گوشی‌های توقیفی، عدم تثبیت نرخ ارز دانست.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/12/1ساعت 13:15 توسط پایشگر | تعداد بازديد :37 |

فراخوان مشمولان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها دراسفند ماه ۹۷

فراخوان مشمولان فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها دراسفند ماه ۹۷

اخبار اجتماعی پایشگر- سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم اسفند ماه ۱۳۹۷ هستند را به خدمت سربازی فراخواند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلیه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر و همچنین مشمولان گروه پزشکی سراسر کشور که برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ دریافت کرده‌اند، باید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، پلیس +۱۰، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات مندرج در آن اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است که مشمولان ساکن تهران بزرگ باید ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه اول اسفند ماه ۱۳۹۷، و مشمولان ساکن سایر استان‌ها نیز ساعت هفت صبح تاریخ ذکر شده، در محل و مراکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده است، حاضر شده تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.مرجع اخبار رسمی
عدم حضور به موقع در زمان و محل‌های تعیین شده، غیبت محسوب شده و برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، محرومیت‌های اجتماعی را برای این دسته از افراد در برخواهد داشت.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/30ساعت 10:32 توسط پایشگر | تعداد بازديد :41 |

سناتور کلوبوچار نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد

سناتور کلوبوچار نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد

اخبار بین الملل پایشگر-سناتور دمکرات امی کلوبوچار برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا، وارد عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر از خبرگزاری رویترز؛ کلوبوچار ۵۸ ساله که اکنون برای سومین دوره ۶ ساله نماینده ایالت مینه سوتا در سنای ایالات متحده است، پنجمین سناتور این کشور و چهارمین بانوی عضو سناست که نامزدی خود را برای رقابت با ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرده است.

سناتور کلوبوچار نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد

کلوبوچار که پیش از این دادستان و وکیل شرکت های بازرگانی بوده، خود را نوه یک کارگر معدن و دختر یک آموزگار و یک روزنامه نگار و نخستین زنی معرفی کرد که از ایالت مینه سوتا به عضویت سنای ایالات متحده انتخاب شده است.

مرجع اخبار رسمی

ترامپ نیز طی توئیتی در واکنش به سخنرانی نامزدی کلوبوچار که زیر بارش شدید برف در مینه سوتا برگزار شد، با انتقاد از مبارزه وی با تغییرات اقلیمی و گرم شدن هوای کره زمین، نوشت که سناتور در پایان سخنرانی اش شبیه آدم برفی شده بود.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/27ساعت 9:31 توسط پایشگر | تعداد بازديد :37 |

راه‌اندازی نخستین بورس مبتنی بر بلاک‌چین جهان در سوئیس

اخبار بورس پایشگر-رومئو لاخر گفت: هیأت‌مدیره بورس SIX احتمالاً در تابستان نسبت به نهایی شدن این سازوکار مبتنی بر فن‌آوری بلاک‌چین تصمیم‌گیری خواهد کرد. در حال اخذ مجوز لازم از نهاد ناظر بر بازار هستیم.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، هر چند که برخی از بورس‌های دیگر در جهان نیز در حال مطالعه روی استفاده از فن‌آوری بلاک‌چین در معاملات بازار سهام هستند اما SIX در نظر دارد به عنوان نخستین بورس با این امکانات در جهان معرفی شود.


به گفته مقامات این بورس، سازوکار یادشده برای معاملات سهام ممتاز، اوراق قرضه و اوراق ارزی و حتی دارایی‌های غیربورسی نظیر خودرو و تابلوهای نقاشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


در حال حاضر نیز معاملات بورسی در سوئیس به شکل تمام الکترونیک صورت می‌گیرد اما فرایند انتقال سهام هنوز مبتنی بر تشریفات قدیمی است که امکان دارد تا چند روز طول بکشد. مقامات سوئیسی امیدوارند با استفاده از فن‌آوری بلاک‌چین، زمان انتقال سهام را به چند ثانیه تقلیل دهند.

مرجع اخبار رسمی

انتهای پیام

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/23ساعت 13:32 توسط پایشگر | تعداد بازديد :38 |

پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد

پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد

اخبار اقتصادی پایشگر- در حالی سازمان هواپیمایی کشوری با تاخیری حدود یک هفته‌ای پس از وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت فروش بلیت چارتری پروازهای داخلی خبر داد که در حال حاضر سایت‌های آنلاین با همکاری ایرلاین ها همچنان اقدام به فروش این نوع بلیت با شگردی جدید می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، ۱۰ بهمن،‌۱۲ بهمن و دیروز ۱۶ بهمن به ترتیب وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر روابط عمومی این سازمان در اظهاراتی متفاوت با یکدیگر فروش بلیت پروازهای داخلی به صورت چارتری را ممنوع اعلام کردند. محمد اسلامی در پردیس اعلام کرد فروش بلیت چارتری از اول بهمن ماه ممنوع بوده و سازمان هواپیمایی کشوری با متخلفان بر اساس قانون برخورد خواهد کرد. وی این را هم گفت بلیت چارتری فقط در صورتیکه در قالب بسته سفر باشد، امکان فروش دارد.

در ادامه علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این‌که ۲۰ درصد بلیت های حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور چارتری است، گفته بود:‌ امکان حذف پروازهای چارتری در کشور وجود ندارد. این اظهارات در واقع بر خلاف سخنان وزیر راه و شهرسازی بود. دیروز هم مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تعریف جدیدی از فروش بلیت چارتری پروازهای داخلی را رونمایی کرد. رضا جعفرزاده در این‌باره گفته است: « ارائه و نمایش بلیت هواپیما به صورت چارتری در سایت های فروش بلیت ممنوع است. در راستای سیاست های اعلامی از سوی وزیر راه و شهرسازی و هماهنگی با شرکت های هواپیمایی در خصوص عدم فروش پروازها به صورت چارتری به جز مسیرهای کیش، قشم و مناطق نفت خیز و همچنین با توجه به سیاست های کلی این سازمان مبنی بر عدم ارائه پروازهای چارتری هر گونه ارائه و نمایش بلیت ها به صورت چارتری در سایت های فروش بلیت تخلف محسوب می شود.در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی سایت شرکت ها، برخورد قانونی لازم انجام خواهد پذیرفت.»

مرجع اخبار رسمی

حال سری به همان سایت‌های مدنظر مرد همه کاره سازمان هواپیمایی کشوری می‌زنیم؛ یکی از نکات جالب توجه این سایت‌ها استفاده از واژه “غیرقابل کنسلی” به جای “چارتری” در هماهنگی با شرکت‌های هواپیمایی است. اساسا بلیت چارتری زمانی که خریداری می‌شود، قابلیت کنسل شدن را ندارد و صاحب اول و آخر آن خریدار بلیت است.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/17ساعت 11:31 توسط پایشگر | تعداد بازديد :45 |

تثبیت قیمت بستنی

تثبیت قیمت بستنی

اخبار بازار پایشگر-رئیس اتحادیه بستنی و آبمیوه گفت: هم اکنون وضعیت بازار بستنی مناسب است و امسال افزایش قیمتی برای این محصول نداشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر،رئیس اتحادیه بستنی و آبمیوه گفت: هم اکنون وضعیت بازار بستنی مناسب است و امسال افزایش قیمتی برای این محصول نداشتیم.

اسکندر آزموده رئیس اتحادیه بستنی و آبمیوه ، درباره آخرین وضعیت قیمت بستنی در بازار گفت: هم اکنون وضعیت بازار بستنی مناسب است و امسال افزایش قیمتی برای این محصول نداشتیم.
وی با بیان اینکه فروش بستنی در بازار پایین است تصریح کرد: هم اکنون فروش بستنی یه یک سوم در بازار رسیده است.
موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/16ساعت 12:10 توسط پایشگر | تعداد بازديد :32 |

چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟

چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
اخبار بازار پایشگر-سقوط ۱۰ درصدی قیمت طلا و سکه باعث میل خرید کم مردم شده و در حال حاضر روند کاهش قیمت ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، محمد کشتی آرای درباره سیر نزولی قیمت طلا، سکه و ارز­ در یک هفته گذشته گفت:­ با وجود اینکه در هفته گذشته قیمت جهانی طلا ­با نوسان همراه بود اما در اوایل هفته در بازار داخلی روند قیمت سکه،­­ طلا ­و ارز­ کاهشی بود و بدلیل ­اقدامات­ و سیاست های ارزی­ بانک مرکزی­،­ قیمت ارز روزانه کاهش داشت و بطور مستقیم­ روی قیمت طلا و سکه تاثیر گذاشت.

وی ادامه داد: قیمت سکه در اویل هفته،­ ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود که تا پایان هفته روز پنجشنبه­ به ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ­تصریح کرد: ­با ورود سکه های نگهداری شده در خانه ها­ به ­بازار، قیمت ها کاهش یافت ­بطوریکه قیمت­ نیم سکه در اول هفته ­­­۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود ­در پایان هفته به ۱ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان،​ ربع سکه ­از­ ۱ میلیون و ۲۰۰­ هزار تومان­ به ۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان،­ طلای یک گرمی از ۶۶۰­ هزار تومان به ۶۵۰ هزار تومان ­و طلای ۱۸ عیار نیز از ۳۷۰ هزار تومان­ به ۳۴۰ هزار تومان رسید.

وی افزود: پیش بینی ما این است اگر­ سپرده هایی که در چند ماه گذشته تبدیل به سکه و ارز شده بود دوباره به دلیل کاهش­ قیمت وارد بازار شود ­قیمت ها­ روند کاهشی پیدا می کند.­

مرجع اخبار رسمی

وی ادامه داد: میل به خرید طلا و سکه کاهش پیدا کرده و فروشنده در بازار زیاد است.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/15ساعت 9:28 توسط پایشگر | تعداد بازديد :48 |

احتمال ساخت فصل دوم سریال بانوی عمارت

احتمال ساخت فصل دوم بانوی عمارت

اخبار فرهنگی پایشگر- کارگردان «بانوی عمارت» ساخت فصل دوم این سریال را منوط به قصه قوی‌تر و بودجه بهتر نسبت به فصل اول آن دانست و گفت: اگر به این نتیجه برسم که فصل بعدی ضعیف‌تر از فصل اول می‌شود، قطعا آن را نخواهم ساخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر، این نشست با حضور مهدی آذرپندار – سرپرست گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما -، عزیزالله حمیدنژاد – کارگردان -، – مجید مولایی – تهیه‌کننده -، احسان جوانمرده – نویسنده -، نیکی نصیریان، مریم مؤمن و شبنم فرشادجو – بازیگران – و حمید خواجه‌نژاد – مدیر روابط عمومی سیما – امروز (۱۹ دی ماه) در مرکز همایش‌های صداو سیما برگزار شد.

عزیزالله حمیدنژاد – کارگردان – در ابتدای این نشست بیان کرد: سریال «بانوی عمارت» با عشق و علاقه گروه ساخته شد و مخاطبان زیادی را به تلویزیون جذب کرد.
وی درباره گزیده کاری خود و پذیرفتن ساخت این سریال در تلویزیون توضیح داد: علت کم‌کاری من این است که گزیده‌کار هستم و معتقدم برای شروع کار باید مواردی تامین شود تا دست به کار شوم. در سینما هم اینگونه بودم و در مقاطعی ۸ سال هم فیلم نساختم. در تلویزیون هم به همین روش عمل می‌کنم. فیلمنامه آقای جوانمرد کار بسیار خوبی بود و دیالوگ‌های جذابی داشت که باعث شد این سریال را انتخاب کنم.
وی همچنین درباره ساخت فصل دوم توضیح داد: ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم و اگر توانستیم کار قوی‌تری تولید کنیم آن را می‌سازیم. من اگر فکر کنم که کار ضعیف‌تر از فصل اول می‌شود، فصل دوم آن را قطعا نمی‌سازم. ساخت فصل دوم منوط به این است که مشکلاتی که در این فصل داشتیم دیگر نداشته باشیم.

مجید مولایی – تهیه‌کننده – نیز درباره این مشکلات گفت: وقتی ما سریال را شروع کردیم، تغییراتی در معاونت سیما رخ داد و رویکردهایی در بودجه به وجود آمد. به طور مثال از ما خواستند با بودجه کمتر این کار را بسازیم تا پروژه‌های بیشتری به جریان بیفتد. آقای میرباقری اصرار داشت برآوردها را کاهش دهد. به طور مثال ما قبل از این سریال، «چرخ و فلک» را ساختیم و بودجه بانوی عمارت حدود ۲۰ درصد از آن کار کمتر بود و حتی همین الان حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از سریال‌های آپارتمانی حال حاضر کمتر است. بودجه‌ای هم که تعلق گرفت در شرایطی سخت و به صورت قسطی پرداخت شد. خیلی‌ها هم دستمزدهای واقعی خود را از سریال دریافت نکردند و به دلیل علاقه به کار با ما همراهی کردند. این کمبود بودجه باعث شد شرایط دشواری داشته باشیم و حتی در مقاطعی کار تعطیل شود.

مرجع اخبار رسمی

احسان جوانمرد – نویسنده – هم با بیان اینکه این سریال برای نمایش فرهنگ و تاریخ و گذشته ما جرقه اولیه‌اش زده شد و قرار نبود تاریخ صرف باشد، گفت: در ابتدا فیلم‌نامه در شواراهای مختلف می‌رفت و تصویب یا پس از مدتی رد می‌شد. اما رعایت صداقت مهمترین ویژگی این سریال بود که مخاطب این اطمینان را داشت که سازنده نیامده بیانیه بدهد یا تاریخ را به نفع گروه خاصی مصادره کند. ممکن بود هر لحظه در اجرا به سمت دیگری هدایت شود اما اجرای وفادارانه آقای حمیدنژاد بود که باعث شد با یک روایت صادق روبه‌رو شویم. هیچ کدام از شخصیت‌ها جز ناصرالدین شاه، میرزا رضای کرمانی و کلنل شخصیت روسی واقعی نیستند. اما تمام این شخصیت‌ها از عمومشتی تا حضرت والا مابه‌ازاهای واقعی در دوران خود داشتند. ما شازده‌های منتقدی در آن دوران داشته‌ایم و همین طور شخصیت‌های دیگر. مردم عادی و بازاری‌هایی مثل اسد که با دربار زاویه دارند هم داشته‌ایم.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/14ساعت 13:33 توسط پایشگر | تعداد بازديد :34 |

حضور دوبرابری شرکت کنندگان جایزه پیانو باربد

حضور دوبرابری شرکت کنندگان جایزه پیانو باربد

اخبار فرهنگی هنری پایشگر-مدیر اجرایی دومین دوسالانه جایزه پیانو باربد از حضور دوبرابری شرکت کنندگان نسبت به دوره اول این جایزه با اتمام مهلت ارسال آثار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر به نقل از  روابط عمومی دومین جایزه پیانو باربد، محسن خباز، مدیر اجرایی این دوره از دوسالانه جایزه پیانو باربد در خصوص تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره گفت: امسال در روند برگزاری دومین دوره جایزه پیانو باربد که با تغییراتی نسبت به دوره اول برگزار می شود شاهد حضور دوبرابری داوطلبان هستیم، به‌طوری که در دوره اول ۱۰۷ داوطلب آثارشان را برای رقابت در اختیار شورای بازبینی قرار دادند و امسال، در دومین دوره، ۲۰۲ اثر به دبیرخانه رسیده‌است که به تفکیک، در گروه سنی الف (تا ۱۱ سال) ۶۲نفر، گروه سنی ب (تا ۱۶ سال) ۹۶نفر، گروه سنی ج (تا ۲۲ سال) ۳۴نفر و گروه سنی د (تا ۳۲سال) ۱۰نفر شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این دوره بیشترین داوطلبان برای حضور در جایزه به ‌ترتیب از شهرهای تهران (۴۹ نفر)، شیراز(۳۱نفر)، تبریز(۲۳نفر) و  کرج (۲۱نفر) هستند.

خباز با اشاره به زمان بازبینی این آثار بیان داشت: شورای بازبینی متشکل از اساتید پیانو همچون آقایان رافائل میناسکانیان، گاگیک بابایان و خانم‌ ها تامارا دولیدزه، آرپینه اسرائیلیان و ربکا آشوقیان ۸ و ۹ بهمن‌ماه با حضور مسئولین برگزاری جایزه در فرهنگسرای نیاوران به بازبینی آثار می‌ پردازند و راه‌ یافتگان به مرحله نهایی که جمعا ۲۰ نفر خواهند بود را بر اساس معیارهای جایزه انتخاب خواهند کرد.

مدیر اجرایی دومین دوسالانه پیانو باربد در خصوص جوایز این دوره اظهار داشت: لوح تقدیر و گواهی حضور در مرحله­ ی اول برای ۲۰ نفر/ لوح تقدیر، تندیس باربد، ضبط و انتشار رسمی اجرای زنده برای نفرات اول گروه­های سنّی الف، ب، ج، د/ پرداخت کمک­هزینه آموزش نزد یکی از اساتید برجسته کشور برای برگزیده‌ گروه الف/ جایزه نقدی معادل ۵ میلیون تومان برای نفر اول گروه­های سنّی ب و ج/ برگزاری کنسرت در ۶ شهر کشور در سال ۱۳۹۸ برای نفر اول گروه­ های سنّی ج و د/ اجرای کنسرتو با ارکستر در سال ۱۳۹۸ برای نفر اول گروه سنّی د، جوایز این دوره خواهد بود.

مرجع اخبار رسمی

خباز در خاتمه خاطرنشان کرد: جایزه­ پیانو باربد با هدف انگیزه­ بخشی و ایجاد فضایی برای رقابت و ارائه­ توانایی­ های پیانیست­ های نوجوان و جوان کشورمان، ۵اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران میزبان راه‌ یافتگان به مرحله نهایی خواهد بود و مراسم اختتامیه این دوره ۶ اسفندماه در همین مکان برگزار خواهد شد.

 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/11/13ساعت 14:21 توسط پایشگر | تعداد بازديد :41 |

راکز کاریابی یک عدد از کانون‌های مهم مراجعه جوان ها برای اشتغال است،

خبر ها اجتماعی پایشگر-مراکز کاریابی یک عدد از کانون‌های مهم مراجعه جوان ها برای اشتغال است، البته برخی مراجعان این مراکز همچنان بیکارند . 
چک 
کارایی مرکزها کاریابی خبر ها اجتماعی پایشگر-مراکز شغل یابی یکی از کانون‌های اصلی مراجعه جوانان برای اشتغال است، اما بعضی مراجعان این مرکز ها کماکان بیکارند . 
به گزارش مقر خبری تحلیلی پایشگر،بدون تردید، چالش بیکاری، یکی از جدی‌ترین چالش‌های اقتصادی و اجتماعی فعلی جامعه به شمار میرود . 

بعضی به درستی، ریشه و علت مهم اکثری از بزه‌ها را در بیکاری جستجو می کنند و معتقدند در فیس توسعه فرصت‌های شغلی، ضریب وصلت ارتقاء و اندازه جدایی کاهش مییابد و در نقطه مقابل هر آنچه بر ضریب بیکاری در جامعه افزوده شود به همان مقدار بستر برای پیدایش چالش‌های اقتصادی و اجتماعی هموارتر خواهد شد . 

همواره در ارتفاع سال، ارقامی در ارتباط با اندازه اشتغال تولید گردیده در جامعه از سوی مراجع رسمی، منعکس و رسانه‌ای می‌شود، اما این چالش همچنان در صدر نارسایی‌های اقتصادی مرزو بوم قرار دارد و متاسفانه بسیاری از خانوار‌های ایرانی بصورت بدون واسطه و غیر بی واسطه با این عارضه دست و پنجه قابل انعطاف می نمایند . 

در این میان، تعاریف زیادی از شخص بیکار مطرح و ارائه می‌شود، اما بطور خلاصه می‌توان گفت، اطلاق عنوان اشتغال به اشخاص و گروه‌های اجتماعی زمانی معنی پیدا مینماید که فرد در سایه کسب و فعالیت و یا این که فعالیت خود نسبت به تامین نیاز‌های مادی و معیشتی خود از موفقیت نسبی برخوردار شود در غیر اینصورت و در خوشبینانه‌ترین موقعیت ممکن با پدیده بیکاری مخفی روبروست . 

فارغ از این مباحث، نمیتوان این واقعیت را از نظر به دور داشت که چالش بیکاری به میزانی عمیق شده که بسیاری از جویندگان عمل در وهله اول در صدد عمل و کسب درآمد از سود عمل اقتصادی، فکری یا یَدی خویش میباشند و کافی یا این که ناکافی بودن حقوق و دستمزد دریافتی، امری می باشد که در درجه بعدی مضمون‌ پیدا می کند . 

در رابطه با علل و عامل ها مفید در بیکاری، پیش از این گزارش های زیادی به تفصیل تهیه و منعکس گردیده می‌باشد . 

متاسفانه منتخب از این عارضه به دیدگاه جویندگان عمل به اشتغال گشوده میشود و در اصل عده زیادی از جوان ها جویای کار، بخصوص در قشرها تحصیلکرده، اشتغال را به کار در یک سازمان یا این که ارگان دولتی خلاصه میکنند . 

فارغ از این دیدگاه‌ها و ماهیت فرهنگ وتمدن عمل در ایران، مرکز ها شغل یابی در سال ها اخیر به یک عدد از کانون‌های کلیدی جذب و هدایت جوان ها جویای عمل تبدیل شده اند . 

مراکزی که با دریافت یک هزینه کم و ابتدایی برای تصویب نام، نام و نشان فرد درخواست کننده را از او دریافت و مهارت‌ها و تجارب قبل او در حوزه‌های متفاوت را تصویب مینمایند و به تبع آن با اعلام نیاز مرکز ها مربوط و برخی غیر مرتبط، جویندگان فعالیت را به سمت این مرکزها سوق دهی مینمایند . 

این که مرکزها شغل یابی تا چه اندازه در جذب و اشتغال جوانان جوینده فعالیت چیره بوده اند از موضوعاتی است که در پایین این گزارش به آن پرداخته خواهد شد . 

بخش اعظم 
موفقیت اشتغال جوان ها جویای عمل در مراکز صنعتی و تولیدی محرمانه محقق می‌شود ناهید رضایی، مدیریت یک عدد از مرکز ها شغل یابی در خصوص مقدار برد مرکز ها شغل یابی در ساماندهی جوان ها به سمت مراکزی که درخواست کننده جذب نیروی انسانی هستند اظهار کرد: عبد و بنده بصورت ظریف و با تکیه بر اعداد و ارقام نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظری کنم، زیرا مرکزها مذکور به واسطه محل و حوزه استقرار خود، نسبت به اشتغال جوانان موفق خواهند بود و به واقع وضعیت یکسانی در مرکزها کاریابی فعال در اقصی نقاط میهن وجود ندارد . 

او افزود: ولی آنچه واضح و مبرهن می‌باشد معطوف به این فرمان میگردد که اصولا اشتغال جوانان تصویب نام شده در مراکز کاریابی در حوزه‌ها و بخش‌های صنعتی، تولیدی و شرکت‌های سری و نصفه محرمانه انجام قبول می کند و در اکثری از مواقع، فن تخصصی اشخاص تحصیلکرده ارتباطی با مرکزها درخواست کننده نیروی انسانی ندارد . 
موضوع :
برچسب ها : پایگاه خبری تحلیلی,

+ نوشته شده در 1397/11/10ساعت 14:46 توسط پایشگر | تعداد بازديد :37 |

عناوين مطالب پربازدید
هشدار ظریف :
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
واکنش حسن شمشادی به توزیع گوشت با کارت ملی!
النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد
پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
چرا میل خرید مردم به طلا و سکه کم شده؟
حمله موشکی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق/ پدافند هوایی واکنش نشان داد
پرواز تهران-مشهد-تهران ۲.۱ میلیون تومان شد