تبليغات در قزوين باکس
البرزآگهي

قزوين باکس

پایگاه خبری و تحلیلی

پایگاه خبری و تحلیلی

ایرنا گزارش داد: مصطفی تاج زاده فعال سیاسی اصلاح طلب با ابلاغ این که همگی منازعات در نهایت به مذاکره و مصالحه می انجامد، گفت: مبارزه ناخواسته و تسخیر سفارت آمریکا تا ابد ادامه نیافت، رویارویی کشور ایران و آمریکا و بحث برجام و هسته ای نیز تا ابد ادامه نمی یابد . 


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


سید مصطفی تاجزاده دوره سه روز شنبه در نشست توسعه و گسترش و سیاست فرنگی در دفتر کار حزب یک صدایی ملت جمهوری اسلامی ایران اسلامی افزود: روضه خوان مدام گفته در شرای نفت ما صادر نشود نفت بقیه افراد هم صادر نمی شود این ادبیات دیپلماتیک و اثر گذار می‌باشد . لذا معنایش این می باشد که باب مصاحبه در موقعیت برابر همیشه باز میباشد . 

وی بیشتر کرد: به صراحت می گویم درصورتی که روضه خوان و ظریف از طرفی و اوباما و جان کری از طرف دیگر نبودند قرارداد برجام امضا نمی شد . 

تاج زاده افزود: می گویند اصلاح طلبان به عامل حمایت از روحانی مقر اجتماعی خویش را از دست داده اند، این مدل نیست و حتی درصورتی که در انتخابات بعدی نیز باخت بخوریم از این حمایت پشیمان نیستیم . 


او بیشتر کرد: حق تقدم من اصلاحات میباشد خیر تصحیح طلبان . لذا معتقدم باید بارها باخت و برد را تجربه کرد و برای رقبا هم احترام قایل شد . عضو حزب وحدت ملت جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دستور مذاکرات هسته ای در دوران احمدی نژاد صادر شد و روحانی و دقیق آن را به خیر و خوبی مدیر کردند، به استدلال مشکل‌ها اقتصادی عدیده در زمان دوم دولت احمدی نژاد همه به ضرورت مذاکرات هسته ای پی برده بودند، به همین دلیل رهبری در سال 91 فرمودند؛ این تحریم نمیباشد بلکه جنگی تمام عیار است . 

او ادامه داد: در سال های 90 و 91 کسی نمانده بود که تحریم را موهبت الهی بداند و تقریبا کلیه طرف های داخلی در خصوص اصل گفتمان هم صدا بودند و نمود آن در سخنرانی رهبری در مشهد بود . 

تاج زاده اظهار کرد: ما بایستی از تجربیات تاریخی به کارگیری کنیم و جلوی ایرادات را قبل از وقوع بگیریم . مرحوم هاشمی رفسنجانی در سال 68 به صراحت گفت، ما می توانستیم از وقوع مبارزه با صدام و آن گاه از ادامه مبارزه پس از فتح خرمشهر خودداری کنیم، این کلام را فرمانده نزاع می زند نه یک منتقد نبرد . 


ریشه 

مشکل ها وی تاکید کرد: اینجانب ریشه معضلات اقتصادی را داخلی می دانم البته تفکر می کنم با رابطه ها فرنگی درست، می توانیم نتایجی در اقتصاد به دست بیاوریم . تاج زاده در پاسخ به پرسشی در خصوص عدم استعمال از همه اقوام و مذهب‌ها در مدیرت کشور، ادامه داد: هر کس در ایران می خواهد در اقتدار باشد مجبور میباشد تکثر و شراکت را بپذیزد .به نفع مرزو بوم است که از اهل سنت در وزارت خانه ها و استانداری ها به کار گیری کنیم که همگی متوجه تفاوت کشور ایران در عالم اسلام شوند . 


وی اظهار کرد : امروز در عراق و افغانستان ترازو استعمال از افراد، مذهب و قوم، اکثریت و اقلیت نمی باشد بلکه میزان قانون است، انتخابات هم در این دو مرز و بوم در مرحله نیکی بر گزار می شود . 

وی یادآورور شد: رسانه های ما نیز در درحال حاضر عقب افتادن از مرز و بوم های گوشه و کنار هستند، صدا و سیما در مخالفت با برجام هر شبکه های اجتماعی مناظره برگزار می کرد و در مناظره از مخالفین توانا و موافقین ضعیف دعوت می کرد . 

چه ایرادی دارد در دیگر موضوعات نیز صدا وسیما آن گونه فعالیت کند؟ عضو حزب وحدت ملت حافظه نشان کرد: حادثه حساس و عالی این میباشد که به رغم همگی اختلاف و تکثر هنوز یک ملت واحد هستیم و حساس خیس اینکه کسی اهل ایران ها را بدون چاره نکرده که یک ملت واحد باشند . 


آزادی 

میباشد او با اشاره به بحث آزادی افزود: هیچ وقت در عربستان سعودی مباحث و جلساتی مانند این گرد هم آیی برگزار نمی شود، همین که می گوییم آزادی نمی باشد خودش آزادی میباشد و بایستی به فال نیک گرفت و این خود دریچه هست به آینده . او در جواب به این پرسش که آیا نگران آتی تصحیح طلبان نیستید، گفت: نگران حذف اصلاح طلبان نیستم زیرا حمایت کننده آن مفهوم اصلاحات می باشد . همان جور که مشروطه تا امروز زنده باقی‌مانده است، اصلاحات هم ادامه می یابد . 

عضو حزب یک صدایی ملت ادامه داد: تکثر در ایران ریشه در تاریخ شیعه دارااست و بر خلاف نگاه کاتولیک، ارتدوکس و پروتستان، اختلاف نظر در شیعه رسمیت و اصالت داراست و در نهاد روحانیت نهادینه شده هست و این نقطه قوت ماست . 


او ادامه داد: روابط خارجی ما بایستی مبتی بر سیاست خودداری از تنش و ضد تحریم باشد که در آینده نگوییم می شد خوبتر فعالیت کنیم . این فعال سیاسی تصحیح طلب با بیان این‌که علاوه بر اصلاحات داخلی تهیدست حل خلل ها خود در ناحیه هستیم ، گفت: در مجموع انگیزه سیاست خارجی کشور‌ایران توسعه کلیه جانبه اقتصادی میهن نبوده می‌باشد و به جای اقتصاد اهداف دیگر اولویت داشته است . 

تاجزاده افزود: می بایست با اجماع تمامی نیروهای سیاسی به رغم همگی اختلاف سلایق، سیاست خارجی در خدمت گسترش مملکت قرار گیرد خیر در سرویس بلندپروازی ها . 

وی با بیان این‌که مطرح ترین و جدی ترین خلل مرزوبوم وجود تنگناهای اقتصادی هست به سه قصه کلان برای حل این اختلال اشاره کرد و افزود: جمع ای رویکرد حل این اختلال را تصحیح دموکراتیک با تغییر‌و تحول دولت، گروهی هم اصلاح سیاست خارجی و شماری هم باز نگری در مشی، برنامه و استراتژی چهل سال پیشین را رویکرد حل موقعیت فعلی می دانند که در وهله نخست باید اصلاحات ساختاری و در صورت ناکامی، تغییرات رفتاری چهره گیرد . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/19ساعت 8:45 توسط پایشگر | تعداد بازديد :1 |

طعنه کدخدایی به منتقدان/ نرده نمازجمعه و آلودگی هوا هم به نظارت استصوابی مربوط است؟

 طعنه 

کدخدایی به منتقدان/ نرده نمازجمعه و آلودگی هوا هم به نظارت استصوابی مربوط است؟ 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مجله اعتماد نوشت:مدتی می باشد برخی‌ها با هر رخداد کوچک و بزرگی یاد بررسی استصوابی افتاده و در مذمت آن قلم‌فرسایی کرده و هر آنچه می خواهند می‌نویسند . 


به عنوان مثال وجود نرده در نمازهای جمعه، بوی بد تهران و آلودگی هوا همه و همگی اتفاقاتی می باشد که نظارت استصوابی منجر شده و طرفه آنکه صرفا با حذف این بررسی می‌باشد که چنین مشکلاتی در سرزمین حل می‌گردد . هم اکنون در صورتی‌که سوال شود سهم دیگر بخش‌ها و دیگر دست اندرکاران در بروز این مشکل ها چه می باشد مطلقا با ذکر مهملات بالا جواب منفی میباشد . 


به عنوان مثال 

در صورتیکه در بین حدود هفت هزار نفر نامزد تایید شده، به دلیل نفوذ گنج سالاری و توصیه‌های نابجا، حداقل‌ها گزینش شده باشند، دلیلش آنالیز استصوابی می باشد و بر همین نسق نرده کشیدن در نمازهای آدینه و صد اما حرکت عده هوای کثیف از غرب به شرق هم ایضا! 

این اشخاص با بیماری آلزایمر برهه زمانی دیکتاتوری خویش در مدیریت‌ها، هم اکنون به تفکر آزادی افتاده و تروتمیز با مغالطه و جدل حذف تحلیل استصوابی را ذکر روزانه خود کرده‌اند . مثل این‌که گفته شود اعتقاد و باور به آزادی این مجموعه تنها به برهان آن می‌باشد که عرصه آزادی در غرب تهران واقع شده و در صورتی‌که این میدان در غرب تهران فقدان اعتقادوباور به آزادی آن ها نیز اساس و دارای اهمیت نمی‌داشت؟!! به این قبیل آدم‌هایی که دیکتاتور درون‌شان در صورتیکه شم بگیرد تمامیت‌خواه بدون نقص میگردند و از سر تمامیت‌خواهی هیچ رسمی را برنمی‌تابند . می بایست خاطرنشان کرد اختلال در داخل خویش شماست . 


دیکتاتور داخل را خاموش فرمایید تا از استدلال‌های چوبین و مهمل‌بافی راحت شوید . لطفا خودتان باشید تا آنالیز استصوابی حل شود . محاسبه استصوابی یک رویکرد می‌باشد و اما یک ضرورت در هر جامعه انسانی به حکم عقل . اما تا هنگامی که دیکتاتور درون ما زنده باشد نه‌تنها بررسی قانونی قابل پذیرش نیست بلکه هر قانونی دیگر نیز قابلیت اجرا نخواهد داشت و هر مرجع دیگری هم ناصالح برای رسیدگی چون دیکتاتور درون آن را تحمل نمی‌کند . به این جور از مغالطه‌جویان که در مسافت صبح تا شب استمرار و ثبات رای ندارند و بر پایه جهت باد اظهارنظر میکنند باید اظهار کرد لطفا خویش واقعی‌تان باشید . ایراد در باطن شماست؛ به عهد حفظ کننده تو خود حجاب خودی از در بین بلند شو . مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/18ساعت 10:16 توسط پایشگر | تعداد بازديد :2 |

ترامپ: ایران می‌خواهد مذاکره کند!

ئیس 

جمهوری ایالات متحده در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر ادامه تعطیلی دولت این سرزمین و بحران پیش روی خویش در سال جدید میلادی مدعی شد: اوضاع ایران عالی نیست؛ آن ها می خواهند رای زنی کنند! 


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یک‌شنبه در رای زنی ای به تکرار موضع‌ها خصمانه واشنگتن علیه تهران پرداخت . 


مدیر 

جمهوری ایالات متحده در سعی برای تأثیرگذاری بر ادامه تعطیلی دولت این کشور و چالش پیش روی خود در سال جدید میلادی گفت: وضع و اوضاع کشور ایران خوب نیست؛ آن ها می خواهند رای زنی کنند! 

دونالد ترامپ در این خصوص مدعی شد: کنار گذاشتن توافق وحشتناک هسته‌ ای با جمهوری اسلامی ایران (برجام)، اثر متعددی بر آن‌ ها داشت . آن ها دارند نیروهایشان را از همه‌جا عقب می‌ برند . 


این در حالیست که او پیشتر نیز با طرح ادعائی شبیه به دنبال جلب حیث جمهوریخواهان تندروی ضد اهل ایران به منظور پیشبرد هدف ها خویش در ایالات متحده بوده میباشد . 


گفتنی است، نشست تیمی از نمایندگان دولت آمریکا و نمایندگان کنگره آمریکا که با هدف آنالیز راه های خاتمه دادن به تعطیلی کاخ سپید برگزار شد، سوای سود ماند . 


«دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده ساعاتی پیش با اشاره به برگزاری جلوس کرد نمایندگان دو طرف از بی حاصل بودن مذاکرات در میان آن‌ها خبر بخشید . 


او در پیامی توییتری نوشت در این جلوس کرد که به سر کردگی «مایک پنس» با نمایندگان کنگره برگزار شد، پیشرفتی حاصل نشده می‌باشد . 


پیش از این و با باخت مذاکرات مدیریت جمهور آمریکا و رهبران حزب دموکرات بر سر میزان دارایی پیشنهادی کاخ سپید برای ایجاد دیوار مرزی مکزیک، ترامپ پیشتر از آمادگی خویش برای طولانی خیس شدن تعطیلی دولت فدرال خبر داده بود . 


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/17ساعت 11:04 توسط پایشگر | تعداد بازديد :3 |

زاکانی برای حل مشکلات کشور راهکار داد

زاکانی 

برای حل مشکل‌ها مملکت راهکار داد نماینده قدیمی مجلس روش حل مشکل‌ها مملکت را داخل دانست و اظهار داشت:

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 خلل مرزوبوم ما را از نحوه آمریکا و اروپا حل نمی شود و با توکل بر توانمندی های داخلی و اعتماد بر جوان ها می بایست درفش تغییر تحول برخی از مناسبات ناثواب را به دست بگیریم و رینگ بسته توان و مدیریتی را گشوده کرده و افراد بامسئولیت به اسلام رأس خدمت به مردمان گمارده شوند . 

زاکانی 

برای حل مشکل‌ها مملکت استراتژی داد به گزارش افکارنیوز، نماینده دیرین مجلس خط مش حل مشکل ها مملکت را باطن دانست و اظهار داشت: خلل مرز و بوم ما را از شیوه ایالات متحده و اروپا حل نمی شود و با توکل بر توانمندی های داخلی و اعتماد بر جوانان می بایست پرچم تغییر تحول بعضی از مناسبات ناثواب را به دست بگیریم و حلقه بسته اقتدار و مدیریتی را گشوده کرده و اشخاص دارای مسئولیت به اسلام رأس خدمت به مردم گمارده شوند . 


علیرضا زاکانی شامگاه آدینه در همایش بصیرتی که در تکیه پاد شاه خراسان قم برگزار شد، ضمن گرامی داشت ده سال بصیرت، اظهار داشت: ۹ دی منشأ یک تغیر بزرگ در جمهوری اسلامی کشور ایران شد، تغییری همچمون ۱۹ دی که قضیه ساز برای برپایی جمهوری اسلامی کشور‌ایران گردیده است . 


او با بیان این که هر مشکلی دارنده ریشه‌های مختلفی است، افزود: جمهوری اسلامی ایران در پی پیشرفت در زینه های متفاوت بوده و معاندان نیز از راه‌های و اشخاص متعدد همچون دولت موقت، مبارزه دشوار محلی و دفاع مقدس به دنبال ساخت براندازی پس از موفقیت انقلاب بوده که در آن موقع به ناکامی برخورد . 


نماینده دیرین مجلس ادامه داد: از سال‌های پایانی دفاع مقدس پیکار قابل انعطاف فرهنگی و اجتماعی ابتدا شد که توانستیم با برد از آن عبور کرده، اما از نصفه سال ۷۵ با انتصاب و انتخاب‌های بعضا مسئولان سال‌های های پر تنشی را در سرزمین تجربه کریم ومهربان . در اوایل دهه ۸۰ دشمن با ساخت تفرقه‌های سیاسی مردم را به جان نیز انداختند و در پیش‌رو هم قرار اعطا کرد که این نیز موضوع ساز شناخت برخی منافقین در رأس فعالیت شد . 


او فتنه سال ۸۸ را نقشه ای برای براندازی نظام اسلامی دانست و ابراز کرد: در فتنه سال ۸۸ به علاوه ضد انقلاب خارجی و داخلی، افرادی بودند که در طی بازه زمانی متحول گردیده بودند، همان تندرو دهه ۶۰ به حافظه گنج و توان خط بطلان روی تفکر خویش کشیدند و در پیش‌روی مردمان ایستاند تا این‌که در ۹ دی سال ۸۸ پس از هتک حرمت عزای امام حسین (ع) مردمان پرونده آن ها را تا مدام در نظام جمهوری اسلامی بستند . 


نماینده قدیمی مجلس گفت: در صدر اسلام سه دسته منافق وجود داشت، نوع اولیه اشخاصی بودند که چرب و شیرین اسلام بر دهانشان مزه کرد و هیچ گاه اعتقادی به اسلام نداشتند، جور دوم اشخاصی که با ایمان ناچیز امدند و بر اثر این ایمان تحت از اسلام خارج شدند و البته درسته سوم اشخاصی بودند که پس از پیامبر (ص) بر اسلام باقی ماندند و هیچ وقت نگفتند از اسلام بیرون شدیم و از این شیوه توانستند بر بدنه اسلام ضربه زده در روز ۹ دی ماه پرده از چهره منافقانه این افراد فرو سرازیرشد و بی ابرو شدند . 


وی افزود: فتنه‌گران به قانون، اسلام و هیچ چیز دیگر اعتقاد و باور نداشتند، مزه قدرت آن‌ها را مست کرده و حدود ۴۰ درصد از ارای مردمان را در انتخابات بعدی از صندوق‌ها حذف کردند، فتنه‌گران منافق آبروی اسلام، آبروی جمهوری اسلامی و نیز مردمان را ناامید کرده و معاند را برای ابراز دشمنی‌های گسترده خیس امیدوار کردند . 


او نفوذ را یک عدد از ابزار معاند دانست و ادامه داد: پس از برجام که دشمن نتوانست به انگیزه خود دست پیدا کند، راهی جز نفوذ برای تزریق داده ها اشتباه به مسئولان برای تصمیم‌های نادرست در مرحله گسترده نداشت و این که برخی تصمیمات بی آلایش و سطحی در در بین مسئولان وجود داراست بخاطر همین موضوع می‌باشد . 


نماینده دیرین مجلس افزود: دستگاه‌های ظریف امنیتی چشمشان را باز کنند، ارثیه امام دست و من و شماست و می بایست مراقب باشیم کسی با این به جا مانده بزرگ که با خون شهدا امضا گردیده بازی نکند . 


وی یک عدد از عارضه ها این‌که نتوانستند بعضا خواص در فتنه ۸۸ خوب کار نمایند و فتنه ۸ ماه طول بکشد را نداشتن امادگی واجب دانست و گفت: می بایست امسال و سال آینده مراقب بوده و پیشگیری کنیم، دشمن در سال آینده تمام تجربه‌های ۴۰ ساله را عده کرده و با تشکیک در کارآمدی به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی و تولید نارضایتی مردم و بروز رخنه‌ در میان مردمان و مسئولان خواهد بود . 


زاکانی با بیان این که اشخاصی در پی تشدید تنگنا با خرابی و عدم کارآمدی هستند، اظهار داشت: بعضی نیز مأمور به عدم عمل می باشند و با سنگ اندازی های متفاوت تراز نارضایتی مردم را بالا برده و این سبب ساز تحریک وارد شدن مردم به کف خیابان‌ها می‌باشد . 


وی ادامه داد: می بایست از خویش بپرسیم که مرزوبوم ما یا در هم اکنون جنگ هستیم یا نیستیم؟، ما در حالا پیکار اقتصادی با آمریکا هستیم، چرا هیچ کاری نمی‌کنیم؟ با یک تصمیم خطا درباره دلار ۴۲۰۰ مرزوبوم وارد یک تنگنای اقتصادی و ارزی شد و منجر شد که که قوه قضائیه دنبال مفسدان بگردد و از شیوه دلالان به نائب رئیس بانک مرکزی و از وی به رئیس بانک مرکزی و در آخر به رئیس جمهور در ارتباط با این تصمیم برسد . 


نماینده سابق مجلس با ابلاغ اینکه در برهه زمانی پیکار برای عدم شناسایی معاند در شبکه‌های‌اجتماعی عملیات می‌کردند، گفت: در ضابطه شفافیت مالی؛ مجلس قانونی را تصویب شده کرد که دولت مکلف به اجرای این ضابطه است اما درحال حاضر که دولت برنده به انجام این قانون نبوده به دنبال تصویب FATF است، هم اکنون در این پیکار دولت می‌خواهد دو دستی داده ها مالی مردمان و مرزوبوم را دست دشمن داده و از این شیوه به راحتی قادر است دست روی نقطه ضعف اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بگذارد . 


او با بیان این‌که در معضلات معیشتی و سیاسی گروهی هم اشخاصی می باشند که دعوت به کودتا می کنند، افزود: حجاریان اظهار کرد که اصلاحات با نافرمانی دولتی امکانپذیر هست و نمی‌تواند از داخل صندوق‌های آراء خارج شود . 


زاکانی ابلاغ این که ما بایستی نوکری مردمی را انجام دهیم و وظیفه ما یار بودن با مردمان است، ادامه داد: برخی افراد در سال آینده همگی این گسل‌ها را جنبش می‌دهند و با ساخت ناراضی مردم آنان را باطن خیابان بریزند، نخستین بایستی بدانیم که این اشخاص چه کاری می کنند و با واضح سازی مسائل مرزوبوم و توکل بر توانمندی داخلی مردم را امیدوار کنیم و مردمان متوجه شوند مشکل ها مملکت به خاطرد همت غلط مسئولان میباشد . 


وی 

راه و روش حل مشکل‌ها میهن را درون دانست و اظهار داشت: مشکل مرزوبوم ما را از طریق آمریکا و اروپا حل نمی شود و با توکل بر توانمندی های داخلی و اعتماد بر جوان ها می بایست پرچم تغییر‌و تحول بعضا از مناسبات ناثواب را به دست بگیریم و رینگ بسته قدرت و مدیریتی را گشوده کرده و افراد وفادار به اسلام رأس خدمت به مردم گمارده شوند

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/16ساعت 10:07 توسط پایشگر | تعداد بازديد :2 |

هر رئیس‌جمهوری یک مشائی دارد!

هر رئیس‌جمهوری یک مشائی دارد!

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


 به گزارش مشرق؛ غلامرضا تاجگردون درباره اظهارات اخیر حسام الدین آشنا درباره دارایی نوشت: 

هر مدیر جمهوری گویا باید یک مشایی داشته باشد . مشاور با شخصیت مدیر جمهور آن‌گاه از شش سال از زمان رئیس جمهور با دادن آدرس غلط به جامعه فرارو گریز به جلو میکند . بودجه را دولت می‌دهد . شش سال نیز آقای روحانی دارایی را به مجلس اعطا کرد . هر آنچه که بخواهد می‌تواند در لایحه انجام میدهد . مانند این سال که هر جا را دوست نداشت قلیل کرد و هر جا را دوست داشت بالا موفقیت . افزایش‌های مجلس هم مشخصه . افزایش دستمزد بازنشستگان، کسری بیمه‌ها، عمرانی بخشها محروم، جایزه برزمین باقی‌مانده فرهنگیان و کارمندان، ارتقاء مستمری افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته یاری و از این قبیل موضوعات . جناب آقای آشنا این مردم درد زیادی دارا‌هستند به دردشان نمک دروغین نریز یا اینکه اگر جنایتی شده دولت فعلی را هم در این جنایت شریک بدانید . اما که در حالتی که مجلس ببیند جایی بی انصافی گردیده باشد تصحیح می کند .

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 چه در عرصه اقتصادی و چه فرهنگی و چه در دفاع . آفریدگار تمامی را به روش راست سوق دهی نماید . 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/15ساعت 8:48 توسط پایشگر | تعداد بازديد :3 |

النصره دومین شهرک بزرگ در غرب حلب سوریه را اشغال کرد

روه تروریستی جبهه النصره که با یک تیم تحت حمایت ترکیه در غرب حلب به شدت درگیر هست توانست شهرک دار عزه را به اشغال خویش درآورد و این تضارب تا کنون به کشته شدن 26 نفر از طرفین سبب گردیده است . 

 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


النصره 

دومی شهرک تبارک در غرب حلب سوریه را اشغال کرد به گزارش گروه در میان الملل خبرگزاری فارس، گروههای تروریستی «هیئة تحریر الشام» و «الجبهه الوطنیه للتحریر» از سه‌شنبه (11 دی) توشه دیگر در غرب استان حلب سوریه با یکدیگر درگیر شدند . 


گروه موسوم به «دیدبان دستمزد بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- امروز چهارشنبه گزارش اعطا کرد که تحریر الشام در جریان این درگیری‌ها توانسته میباشد شهرک «دار عزه» -دومین شهرک تعالی در غرب حلب- را از اشغال الجبهه الوطنیه خارج کرده و به اشغال خویش درآورد . 


در جریان این درگیری‌ها (تا لحظه تهیه خبر) حداقل 14 عنصر از تحریر الشام و 12 عنصر از الجبهه الوطنیه کشته و 10 عنصر از موادسازنده گروه «نورالدین الزنکی» -حاضر در ائتلاف الجبهه الوطنیه- نیز اسیر شدند . 


درگیری در بین تحریر الشام و الجبهه الوطنیه همینطور به کشته شدن پنج غیر نظامی از پاراگراف دو نوباوه منجر شده می‌باشد . 


دیدبان می گوید که موادتشکیل دهنده تروریستی ذیل حمایت ترکیه که در عملیات موسوم به «سپر فرات» حضور داشتند، امکانات نظامی متعددی به بخش ها درگیری در بین تحریر الشام و الجبهه الوطنیه ارسال کرده‌اند، اما معلوم نمیباشد که برای نقطه پايان دادن به این درگیری هست یا امداد به الجبهه الوطنیه . 


الجبهة الوطنیه گروهی می‌باشد که زیر لحاظ ارتش آزاد سوریه و تحت حمایت ترکیه قرار دارد و در می ۲۰۱۸ در قالب ائتلاف ۱۱ گروهک در شمال غرب سوریه تشکیل شد . 


به گزارش دیدبان، بیشترین درگیری در دار عزه بوده و درخواستهایی برای تخلیه بیمار ستان «الفردوس» وجود داشته است؛ بیمارستانی که منحصر نوزادان و بیماران کلیوی می باشد . در درحال حاضر حاضر کلیه راههای فی مابین ریفهای شمالی ادلب و غرب حلب نیز بسته هست . 


در واکنش به زد خورد در بین این گروه‌ها، ساکنان «تقاد و قبتان الجبل» هم ضمن برگزاری تظاهرات، این زد خورد را محکوم کرده و خواهان توقف درگیری و خارج کردن غیر نظامیان از دایره زد خورد شدند . 


پایگاه خبری «إباء» وابسته به تحریر الشام هم اعلام کرد که عنصرها این مجموعه توانسته‌اند بر ارتفاعات «جبل برکات» -مرتفعترین نقطه در غرب حلب- مسلط شوند . 


«محمد ادیب» عضو دفتر اطلاع‌رسانی الجبهه الوطنیه اشراف تحریر الشام بر شیخ برکات را تکذیب کرد و گفت که عناصر این مجموعه در فضا این ارتفاعات قرار دارند . 


منابع خبری معارض نیز خبر دادند که گوشه ای از شیخ برکات در تسلط الجبهه الوطنیه می‌باشد و تحریر الشام بر بخش دیگر این ارتفاعات از سمت «زرزریتا، القاطورة و دیر سمعان» تسلط دارد . 


الشیخ برکات شرایط راهبردی مهمی در غرب حلب دارد؛ چون مشرف بر ریفهای غربی، شرقی و شمالی حلب است و پیش از این نیز پدافند نیروی هوایی سوریه در آن قرار داشت که تروریستهای معارض در سال 2016 آن را اشغال کردند . 


منابع معارض میگویند که تحریر الشام به شهر «معره النعمان» در ریف جنوب شرقی ادلب نگاه ویژه داشته و قصد اشغال آن را داراست و به همین استدلال این عملیات را کلید زده هست . 


تحریر الشام در ریف غربی حلب روستاها و شهرکهای «تدیل، تلعادة و دارة عزة» را در اشغال خود دارد و دامنه نفوذ این تیم به ریف شمالی ادلب میرسد . 


حمله تحریر الشام به نورالدین الزنکی فقط یک روز پس از توافق فی مابین طرفین حاصل شد که پیش از آن موادتشکیل دهنده تحریر الشام در ناحیه «دار عزه» کشته شده بودند و در نتیجه، این درگیریها مقدمه شد . 


تحریر الشام یا این که جبهه النصره شاخه شبکه تروریستی القاعده در سوریه هست که در ‌اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی و در اولی سال شروع بحران سوریه تشکیل شد و


 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

 طولی نکشید که با افزایش قدرت خود به یکی از سرسخت‌ترین گروه‌های تروریستی در این مرزوبوم تبدیل شد . 

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/13ساعت 10:17 توسط پایشگر | تعداد بازديد :2 |

چرا محسن رضایی گاه و بیگاه سوژه رسانه‌ها می‌شود؟

چرا محسن رضایی گاه و بیگاه سوژه رسانه‌ها می‌شود؟
چرا محسن رضایی گاه و بیگاه سوژه رسانه‌ها می‌شود؟
ایسنا نوشت: دوباره جنجال‌ساز شده است. کاندیدای بالقوه ادوار مختلف انتخابات ریاست‌جمهوری این بار نه به خاطر کاندیداتوری مجدد، بلکه به دلیل توئیتی عجیب جنجالی جدید به راه انداخته است.

رضایی هر از گاهی صحبت‌های جنجالی داشته. مثل وقتی که در اظهارنظر عجیبی درباره احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به ایران گفت: من به ملت ایران به عنوان یک سرباز قول می‌دهم اگر آمریکایی‌ها بخواهند به ایران چشم بدی داشته و به فکر حمله نظامی باشند، مطمئن باشند، حداقل در هفته اول هزار نفر آمریکائی را اسیر می‌گیریم که آن موقع برای آزاد کردن هر کدامشان باید چند میلیارد دلار بدهند.» این صحبت‌ها هم در زمان خود جنجال زیادی به پا کرد و بسیاری از منتقدان فرمانده سابق و سیاستمدار امروز را به نداشتن تحلیل درست از شرایط متهم کردند.

واکنش‌ها به توئیت محسن رضایی درباره عملیات کربلای چهار او را برای توضیح اظهاراتش به تلویزیون کشاند و ۱۰ دی در یک برنامه صبحگاهی گفت: من دست کسانی را که به خاطر توئیتی که در مورد عملیات کربلای چهار به من انتقاد وارد کردند می‌بوسم و قصد رویارویی با آنها را ندارم. البته از سیاسیونی که در این باره حرف زدند انتظاری ندارم و به آنها می‌گویم آقایان حاشیه‌سازی نکنید و به درد و معیشت مردم برسید.

وی ادامه داد: هر سال دی ماه با یک داستان تکراری مواجهیم که عده‌ای می‌آیند در صحنه و می‌گویند که عملیات کربلای چهار لو رفته و هزاران نفر شهید و مجروح شدند و فرماندهان هیچ توجهی به جان بچه‌های مردم نداشتند. ما دیدیم چه کار کنیم که این قصه هر سال تکرار می‌شود. من یک توئیتی زدم که شما که این همه حرف می‌زنید بیایید این قضیه را این زاویه دیگر نیز نگاه کنید و آن این است که عملیاتی را که انجام دادیم به عملیات فریب تبدیل کردیم و ۱۵ روز بعد درست در همان منطقه عملیاتی را انجام دادیم. قصد من این بود که حال که در مورد عملیات کربلای چهار کار کارشناسی و انتقادی انجام می‌شود در مورد جنبه تبدیل این عملیات به عملیات فریب هم بحث شود. اما این حرف مرا طور دیگری برداشت کردند. این تحلیل پسینی است یعنی اینکه مثل روز روشن است.

رضایی در پاسخ به این سوال که انتقادی که مخاطبان وارد کرده‌اند این است که مگر می‌شود یک عملیات فریب این همه شهید داشته باشد؟ تاکید کرد: مگر ما به این عملیات، عملیات فریب می‌گوییم؟ می‌گوییم بعد از انجام عملیات کربلای چهار، آن را به عملیات فریب تبدیل کردیم.

به هر حال محسن رضایی گاه و بیگاه سوژه رسانه‌ها می‌شود. با کاندیدا شدن‌های متوالی برای ریاست‌جمهوری، با بازگشت به سپاه و یا با اظهارات مناقشه‌برانگیز. شاید سردرگمی میان سیاستمدار یا نظامی بودن، دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده اسبق سپاه را این‌گونه آشفته کرده تا نتواند در مواقع حساس، مواضع حساسیت‌برانگیز نداشته باشد. اتفاقی که می‌تواند روی بالاتر نرفتن او از صندلی دبیری مجمع هم اثرگذار باشد. شاید فرمانده از ابتدا هم نباید اسیر سیاست می‌شد تا در بزنگاه‌ها این‌گونه به دام نیفتد.
موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/10/11ساعت 12:04 توسط پایشگر | تعداد بازديد :3 |

ادعایی درباره ائتلاف قطر با ایران و ترکیه

به گزارش افکارنیوز، نشریه عرب ویکلی در تحلیلی به شکل‌گیری ائتلاف قطر با ایران و ترکیه اشاره کرد و نوشت: قطر بی راز و صدا ائتلافی با ایران و ترکیه صورت داده و با موضع گیری در مقابل متحدان قدیمی عرب خود امنیت ناحیه (حاصل از ائتلاف اعراب) را تضعیف مینماید . 


بر مبنا این گزارش، قطر در 3 دسامبر(12 آذر) در اعلامیه‌ای غافلگیر کننده از خروج از اداره کشورهای تولید کننده نفت (اوپک) خبر اعطا کرد که به حیث می‌رسد این جنبش به انگیزه خشمگین کردن ایالات متحده عربی سعودی، صادر کننده گران قدر اوپک است . «شیخ تمیم» امیر قطر نیز یک هفته سپس از حضور در اجلاس سالانه شورای همکاری‌های خلیج فارس در ریاض راز باز زد . 


پایگاه خبری و تحلیلی

مرجع اخبار رسمی


به متن عرب ویکلی، قطر از یک صدایی با امارات متحده عربی، بحرین، عربستان سعودی و مصر که از اخوان المسلمین حمایت می‌کند، به تدریج به سوی اتحادی غیر رسمی و‌ صریح با جمهوری اسلامی ایران و ترکیه حرکت کرده می باشد . این اقدام خطر خروج دوحه از مدار عرب-سنی را در پی داراست . 


این در حالی هست که ایران، قطر و ترکیه آخرها ماه نوامبر (آبان) در تهران برای تولید یک گروه کاری مشترک برای تسهیل حمل متاع دربین خویش مبادرت کردند . هدف از تشکیل این تیم ایجاد جریان تجارت به قطر می‌باشد که دیگر نمی‌تواند از مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی همسایگان خود محصول وارد کند . این توافقنامه همینطور نشان دهنده ساز و عمل تقویت برنامه‌های آینده آنکارا و تهران است . 


به متن عرب ویکلی، دوحه بدون قید و شرط به آنکارا و تهران پیوسته و موضع‌گیری خویش را در یک وحدت منطقه‌ای با هدف سلطه ژئوپولتیک و مهار بی‌ثباتی را دنبال می کند . 


در ادامه این گزارش با اشاره به دلایل نزدیک‌تر شدن ایران و ترکیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در سال‌های اخیر بعضا وقت ها در سیاست‌های فرنگی مشکلاتی داشتند، البته منافع اقتصادی و نگرانی مشترک علیه عربستان سعودی و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس، این دو سرزمین را به نیز نزدیکتر کرده هست . 

پایگاه خبری و تحلیلی

مرجع اخبار رسمی


«رضا کمالی» مدیر اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این قضیه گفت: «حجم تجارت دو مرزوبوم در ماه مه و اکتبر سال 2018 به 8 میلیارد دلار رسیده و انتظار می‌رود تا مارس سال آتی میلادی به 12 میلیارد دلار ارتقا یابد .» 


بالاتر از تجارت، آنکارا و تهران اهداف حیاتی سیاسی مشترکی دارا‌هستند . هر دو مرزو بوم حضور کردها در قربت مرزها را تهدید میدانند . آن‌ها در رقابت شدید با ریاض بابت در برتری در خلیج فارس و به طور گسترده‌تر در خاورمیانه و در نبرد‌های سوریه، عراق، یمن، لبنان و آفریقا درگیر می‌باشند . 

پایگاه خبری و تحلیلی

مرجع اخبار رسمی


این هفته نامه در خاتمه با طرح سئوالی نوشت: برای قطر که هیچ سابقه امپراتوری و چشم انداز سلطه جهانی ندارد در این بازی اقتدار چه چیزی وجود دارااست ؟ بعضی تحلیلگران میگویند که رابطه ها دوحه با آنکارا و تهران نتیجه‌ای اجتناب ناپذیری از شکاف در رابطه ها دوحه با همسایگان عرب میباشد . 

موضوع :
برچسب ها : تازه ترین اخبار ایران و جهان,

+ نوشته شده در 1397/9/27ساعت 9:09 توسط پایشگر | تعداد بازديد :2 |

داماد رئیس‌جمهور استعفا داد

داماد روحانی و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه صنعت و معدن گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، متن استعفای وی به شرح زیر است:

 از اینکه این‌جانب را قابل دانستید و در این مقطع از بنده دعوت نمودید که در این وزارتخانه همراهتان باشم کمال تشکر و قدردانی رادارم.


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی 


اجازه می‌خواهم از خدمتتان مرخص شوم و به فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود در سنگر قبلی‌ام ادامه دهم.

بار دیگر از حسن ظن و اعتماد حضرت‌عالی سپاسگزارم.

این در حالی است که خبرگزاری آنا در گزارشی با اشاره به سوابق داماد روحانی به این نکته اشاره‌کرده بود که آقای مهدی‌زاده فاقد سوابق ارزشمند اجرایی است.

موضوع :
برچسب ها : تازه ترین اخبار ایران و جهان,

+ نوشته شده در 1397/9/26ساعت 13:56 توسط پایشگر | تعداد بازديد :2 |

افت شدید آمار تولید خودرو در کشور - ابان ۹۷

براساس جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در آبان ماه این سال با کاهش ۵۷ .۴ درصدی یار بوده است . در این برهه زمانی ایجاد انواع خودرو از ۱۳۵ هزار و ۴۰۲ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به ۵۷ هزار و ۶۲۷ دستگاه کاهش یافته هست .


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی آبان ماه امسال تولید اشکال سواری با کاهش ۵۸ .۲ درصدی یار بوده و از ۱۲۶ هزار و ۱۳۵ دستگاه در آبان ماه سال پیشین به ۵۲ هزار و ۷۲۳ دستگاه رسیده هست . در این بازه زمانی تولید گونه های ون هم ۷۳ .۲ درصد کاهش یافته و از ۶۷ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به ۱۸ دستگاه کاهش یافته هست .


مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی ساخت گونه های وانت هم با کاهش ۴۶ درصدی یاور بوده و از ۷۵۶۹ دستگاه در آبان ماه سال پیشین به ۴۰۸۴ دستگاه رسیده می باشد . آبان ماه همین سال ایجاد انواع اتوبوس نیز نزدیک به صد درصد کاهش یافته و با افت ۹۹ .۴ درصدی از ۱۶۳ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به یک دستگاه رسیده هست . تولید اشکال کامیونت، کامیون و مهلک نیز ۵۲ .۶ درصد کاهش یافته و از ۱۳۴۵ دستگاه در آبان ماه سال پیشین به ۶۳۷ دستگاه کاهش یافته میباشد . در این مقطع تنها ایجاد مینی‌بوس و میدل‌باس ارتقا یافته و با پرورش ۳۳ .۳ درصدی از ۱۲۳ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به ۱۶۴ دستگاه رسیده می باشد . در هشت ماهه نخست امسال هم ایجاد انواع ماشین با کاهش ۲۴ .۹ درصدی یار بوده و از ۹۶۰ هزار و سه دستگاه در هشت ماهه در آغاز سال گذشته به ۷۲۱ هزار و ۳۶۳ دستگاه کاهش یافته میباشد .

موضوع :
برچسب ها : تازه ترین اخبار ایران و جهان,

+ نوشته شده در 1397/9/25ساعت 11:19 توسط پایشگر | تعداد بازديد :3 |

عناوين مطالب پربازدید
خبر خوش معاون رئیس جمهور برای کارمندان
آیا محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران خودکشی کرده است؟
خبر مهم/ اعطای ماهانه ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
هشدار ظریف :
افزایش ضریب تراکنش الکترونیک به ۵۹.۱ و سالیانه میلیاردها رسیدهای کاغذی
کدام وعده محقق شده که این دومی باشد؟!
افت شدید آمار تولید خودرو در کشور - ابان ۹۷
چرا محسن رضایی گاه و بیگاه سوژه رسانه‌ها می‌شود؟
هر رئیس‌جمهوری یک مشائی دارد!
ترامپ: ایران می‌خواهد مذاکره کند!